Staicele - Reportāžas - Mārtiņdiena Staicelē

10.11.2009.
Mazā Kavalērija Staicelē

10. novembra pēcpusdienā, kad vēl sparīgi norisinājās pēdējie darbi pie Mārtiņdienas Bazāra rīkošanas, pie Staiceles TIC pulcējās jaunieši no vidusskolas 11. un 12. klases, lai dotos pretim nezināmajam un sakoptu taku uz Karogu alām.

Kāpēc pretim nezināmajam? Tāpēc, ka tieši šodien,10. novembrī, pie mums uz talku ierodas 13 pārstāvji no Mazās Kavalērijas.

Kas gan ir Mazā Kavalērija? Tā ir ceļojoša, darbīga, muzikāla un iedvesmojoša draugu un domubiedru kopa, kurā darbojas Andris Čeksters, Renārs Kaupers (Prāta Vētra), Jānis Strapcāns (H2O solists), Māra Upmane-Holšteine (grupa Astro’n’out), Jānis Holšteins (mūziķis), Žanete Jaunzeme-Grende (Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja) u.c., kura dodas apkārt pa Latvijas mazajiem nostūriem, lai kopīgā darbā vienotu un iedvesmotu cilvēkus radīt kaut ko mazu un skaistu.

Staicelieši, tādi nobijušies, atrodoties Karogos spriedelē par to, kas gan šie kavalēristi varētu būt? Mēs zinājām tikai to, ka tie ir mākslinieki un interesanti cilvēki. Kad ieradās mūsu viesi, bijām patiešām pārsteigti, jo negaidījām, ka ieraudzīsim Latvijā populāras un labi pazīstamas personības.

Mūsu kopējais uzdevums bija sakopt taciņu līdz upītei un uzcelt jaunu tiltiņu, pa kuru tālāk varētu doties uz alām, jo vecais tilts vairs nebija pārejams. Lai cik dīvaini tas būtu - mūsu viesi uzņēmās darbu vadību un nekavējoties sāka rosīties. Laikam nebijām apraduši ar domu, ka pie mums ir šie cilvēki, viņi mūs pārsteidza nesagatavotus!

Nedaudz neērti mūsu viesu priekšā, ka nebijām līdz galam noorganizējuši un sagatavojuši visus nepieciešamos instrumentus, jo pie mums šāda veida pasākums notika pirmo reizi. Bija pat tādas situācijas, kad viesi strādāja atspērušies, bet staiceliešiem atlika vien noskatīties un nobrīnīties par kavalēristu entuziasmu un darba sparu.

Gāja mums visādi, bet galvenais bija iznākums - pateicoties mūsu viesu zināšanām un pieredzei, tika paveikts milzīgs darbs:


trepes notīrītas,


vecie koki un zari sadedzināti,


izveidota taciņa līdz tiltam un


izbūvēts jauns tilts.


Darbīgo komandu visās aktivitātēs pavadīja suns Princis.

Kad darbi tika paveikti, Mazie kavalēristi kopā ar Staiceles jauniešiem par godu 11. un 18. novembrim iededza svecītes uz tikko izbūvētā tilta, un ticiet vai nē - skats bija pasakains.

Pēc darbiem visi devāmies uz Mākslinieku šķūni, lai pavērotu, kas notiek Mārtiņdienas Bazārā un pamieloties ar gardo gaiļa zupu.

Pēc zupas ēšanas mūsu viesi iegriezās TLM studijas austuvē, kur iepazinās ar aušanas mākslu.

Dienas noslēgumā tikāmies jauniešu klubiņā Čempiņš,


kur četri kavalēristi azartiski darbojās pie tenisa galda, daži pie spēlēja galda futbolu, daži - šahu.


Par pateicību Jauniešu biedrība Pivālind sadarbībā ar Staiceles TIC vadītāju Inesi Timermani un Lībiešu muzeju direktori Indru Jaunzemi, viesiem dāvināja Staiceles grāmatas, lauku labumus - ābolus un medu, kā arī Staiceles bukletus ar aicinājumu braukt pie mums ekskursijā vasarā.

Sakām lielu paldies Mazās Kavalērijas pārstāvjiem par milzīgo darba ieguldījumu, par atsaucību, pacietību un entuziasmu strādājot. Jūs esat labs paraugs mūsu jauniešiem! Vislielākais paldies par iedvesmu! Sākot šos darbus nolēmām, ka pavasarī turpināsim sakopt taku līdz pašām alām!

Paldies Staiceles vidusskolas jauniešiem: Lailai Krastiņai, Evijai Blūmei, Verneram Apiņam, Audrim Bērziņam, Alvim Vītolam, Edgaram Tenisonam, Ingum Talcim, Dārtai Vilnei un Dāvim Mickēvičam par atsaucību un līdzdalību talkā.

Mīļš paldies par palīdzību un atbalstu Jānim Bakmanim un SIA "Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centram "Staicele”.

Paldies Inai Skujai un veikalam Ciprese par darba cimdiem.

Paldies mūsu palīgiem:


Matīsam Līsmanim un


Viktoram Trofimovam.

Anda TIMERMANE
Biedrības Pivalind valdes priekšsēdētājas Dārtas VILNES foto

P.S. Par šo notikumu vēl var lasīt www.mazakavalerija.wordpress.com