Staicele - Reportāžas - Grāmatu svētki Lēdurgā

17.04.2009.
Ieguvumi Grāmatu svētkos

Ar plašu un izglītojošu programmu visām paaudzēm 17. aprīlī interesentus kopā pulcināja 8. Limbažu rajona Grāmatu svētki Lēdurgā. Arī staicelieši tur piedalījās.

Bibliotēkas vadītāja Anita Strokša pastāstīja, ka šoreiz galvenie ieguvumi ir divi. Vispirms – norunāta tikšanās ar aktrisi un astroloģi Akvelīnu Līvmani Staicelē. Tā plānota maijā kopā ar iespēju iegādāties jaunākās grāmatas, starp kurām būs arī Akvelīnas Līvmanes „Garam. Dvēselei. Miesai. Kalendārs 2009”, „Dziedināt mīlot... Dziednieka Rolanda Bērziņa padomi”, kā arī grāmata par viņu pašu – L.Brīdaka un A. Līvmane „Zem eņģeļa spārna”.


Otrs ieguvums – bibliotēkas novadpētniecības krājums papildinājies ar ļoti vērtīgu grāmatu – Juris Vēveris „Kaupēni 15 gadus kopā ar Nikolaju Karagodinu”. Interesanta ir šīs grāmatas tapšanas vēsture, par ko rakstīts ievadā.

Kopumā pilsētas bibliotēkā iegādātas 29 jaunas grāmatas par izdevīgām cenām.

Grāmatu svētkos piedalījās arī 11 Staiceles vidusskolas vecāko klašu skolēni kopā ar bibliotekāri Ivetu Apsīti. I.Apsīte pastāstīja: „Pasākums bija labs, jo vecāko klašu skolēni piedalījās sarunās par Latvijas Universitāti, par darbu un darba tirgu ārzemēs. Ar 7. un 8. klases meitenēm devāmies uz Lēdurgas mākslas skolu, kur notika radošās darbnīcas.


Mūsu meitenes izvēlējās metālapstrādi un keramiku. Stundas laikā viņas izgatavoja piemiņas lietiņu, ko izlika izstādē. Izstādes noslēgumā katrs radošo darbnīcu dalībnieks saņēma dāvanā skaistu, labu grāmatu,. Tas bērniem sagādāja prieku.


Pēc tam klausījāmies muzikālu uzvedumu, kurā piedalījās Uldis Fridrihsons ar dziesmām un Uldis Auseklis ar saviem jaunajiem dzejoļiem.

Pati devos uz tikšanos ar Akvelīnu Līvmani. Bija interesanti paklausīties, kā viņa apguvusi astroloģijas lietas. Secinājums viena – radošam, aktīvam un kustīgam cilvēkam astrologa padomi nav nepieciešami, viņš pats zina kā savu dzīvi, laiku un ikdienu sadalīt un saplānot, kā sakārtot lietas ap sevi.”

Draudzīgo cenu dēļ Staiceles vidusskolas bibliotekāre svētkos iegādājās grāmatas dāvināšanai absolventiem.

Ieva Drone,
I.Apsītes un I.Drones foto