Staicele - Reportāžas - Lieldienas Staicelē

12.04.2009.
Lieldienu zaķi meklējot...


Laikā, kad dienas un naktis kļūst vienāda garuma, kad ziema lēnām atkāpjas, klāt Lieldienas – gaidīti un krāšņi svētki ar savām tradīcijām.


Staiceliešu ģimenes šajās Lieldienās pulcējās pavisam neierastā vietā – bērnu rotaļu laukumā pie Cepļu ielas, lai to atklātu un iesvētītu.


Pagājušā gada nogalē tur tika uzstādīta pirmā rotaļu mājiņa, šogad piepulcējās šūpoles.


Tā kā rotaļāšanās bērnam ir vissvarīgākā nodarbe pasaules izzināšanā un cilvēku iepazīšanā, meklēsim iespējas piesaistīt līdzekļus un rotaļu laukuma iekārtošanu turpināt.


Priecīgas Lieldienas vēlot, gandarījumu par vēl vienu skaisti sakoptu vietu pilsētā, izteica arī domes priekšsēdētājs Jānis Bakmanis.


Jaunajās šūpolēs vispirms tika izšūpināts Lieldienu Zaķis, tad kārta bērniem.


Olu krāsošana pirms Lieldienām aizrauj gan lielus, gan mazus, jo gala rezultāts reti kad precīzi paredzams. Tāpēc svētkos ar interesi tika lūkots, cik krāsainas olas katram izdevušās, un mainīšanās notika ar lielu aizrautību.


Tos, kas atrada visvairāk Lieldienu Zaķa paslēptās olas, gaidīja balvas. Arī mīklu atminētāji tika pie krāsainām vai saldām šokolādes olām.


Bērni ar lielu prieku iesaistījās olu ripināšanā.


Visjautrākie un sirsnīgākie smiekli skatītāju vidū skanēja, vērojot atrakciju, kurā pārim kopīgi vajadzēja nest karotē ieliktu olu, ejot ļoti ātri ar sasietām „iekšējām” kājām. Veiksminieki turpināja sacensties, izpildot daudz grūtāku uzdevumu – noturēt olu starp vaidziņiem.


Pats galvenais – olu nenogāzt! Karote jātur abiem! Pieturēties pie koka nedrīkst! Jo mīļāk, jo labāk sanāk. Olu ar rokām neaiztikt!...


Skatītāju simpātijas ieguva Olga un Agris.


Citā atrakcijā skatītājiem bija jāatmin bērnu attēlotais vārds, piemēram, kā vista perē olas, gailis, zaķis, saule un šūpoles.


„Tautas ticējumi vēsta – ja Lieldienās uzstāda stārķa ligzdu, tad tajā apkārtnē būs daudz bērnu!’’ - pasākuma laikā, iesvētot laukuma malā atjaunoto stārķu ligzdu, teica Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Timermane. Gaidīsim čaklu stārķu pāri, kas sargās bērnu rotaļu laukumu un ar savu klātbūtni nesīs tam svētību.

Vakarā, Lieldienu ballītē kultūras namā skanēja mūzika visām gaumēm un visiem vecumiem.

Paldies Andai un Inesei Timermanēm, kas uzņēmās pasākuma organizēšanu, paldies māksliniecei Dignai Čuikovai par mīļi saulaino laukuma svētku noformējumu.

Ieva Drone