Staicele - Reportāžas - Sniegavīri Līvānciemā

14.03.2009.

Neslēpjams prieks par līvānciemiešu izdomu!

Ideja kā tāda radās, pat varētu teikt pati no sevis. Lai iepriecinātu savu mazo māsu, Didzis uzcēlis mājas priekšā apmēram 3 m augstu sniegavīru. Sapratis, ka māsai ļoti patīk, izdomājuši ar draugiem, ka varētu sacelt tādus vairākus uz tīruma pie dīķa. Daudz neprātodami ķērušies pie darba.

Pirmais trešdienas vakarā tapis 4m augsts pie ceļmalas. Autori - Jānis Timermanis, Didzis Timermanis un Atis Celms. Fotogrāfiju jauniešu nosūtījuši uz LNT 900 sekundēm laika ziņu raidījuma konkursam, un bilde tika parādīta visai Latvijai.

Ceturtdien uzcelts t.s. BUDA, manuprāt, ļoti oriģināla ideja. Autors - Didzis Timermanis.

Ceturtdienas vakarā jaunieši pastāstīja par ideju uzcelt vēl augstāku - 6m. Mērķis - to veltīt LNT telekompānijai.

Piektdien no plkst. 10-tiem Didzis, Jānis, Atis, Mārtiņš, Aldis, Elvis un Jānis Rozenbergs ķērās pie darba, lai taptu augstākais sniegavīrs, šajā sniegavīru pilsētiņā. Lai sniegavīru uzceltu bija nepieciešamas stalažas, lāpstas un pat sniega stūmējs - traktorītis, krāsu baloniņi un materiāls no kā izveidot frizūru - egļu zari.

Vakara pusē ap 18.00 mākslas darbs bija pabeigts. Nenoliedzami ieguldīts liels darbs, lai paveiktu iecerēto.

Piektdienas vakara LNT ziņu raidījumā iesūtītais foto - lielais 6 metrus augstais sniegavīrs ar uzrakstu LNT priekšā uz skatītājiem atstāja, manuprāt, lielu iespaidu, jo nedēļas nogalē, sestdien un svētdien, mūsu sniegavīrus apmeklēja vismaz 200 cilvēku, no tiem vairāk bija garāmbraucēji.

Man bija liels pārsteigums par šo ideju un jauniešu degsmi darboties, rosība tīrumā valdīja līdz brīdim, kad nodzisa gaismas.Bet pat tumsa viņus neatturēja no ideju īstenošanas.

Manuprāt, šie aktīvisti lauza stereotipu par to, ka jaunieši Staicelē prot tikai lauzt un demolēt. Tā nav, jo it kā tik nenozīmīgie, ziemai raksturīgie sniegavīri, kas it neko nenozīmē, sagādāja patīkamu pārsteigumu un brīnišķīgas emocijas, kas aizrāva ne tikai staiceliešus, bet arī mūsu ciemiņus un garāmbraucošos šoferus. Neslēpjams prieks par līvānciemiešu izdomu! Liels paldies Didzim, abiem Jāņiem, Elvim, Aldim, Atim un Mārtiņam par sagādātajiem prieka brīžiem pašiem mazākajiem un nenoliedzami arī pieaugušajiem!

Anda Timermane,
jauniešu biedrības „Pivālind” valdes priekšsēdētājaArdievas ziemai

Pagājušajā nedēļā staiceliešiem patīkamu pārsteigumu sagādāja īpaši lieli sniegavīri, kas viens pēc otra pacēlās Līvānciemā pie dīķa. Manuprāt - oriģinālas ardievas un paldies šī gada ziemai par bagātīgo sniega segu.


Pie sniegavīriem izdevās sastapt to autorus – Ati Celmu un Didzi Timermani. Viņi gan apgalvoja, ka milzeņus uzcēluši tāpēc, ka cita nekā nav bijis ko darīt.


Kā izrādās, tādu, 6m augstu sniega milzi var uzcelt vienā dienā, protams, izmantojot stalažas. Didzis bildes aizsūtījis arī LNT, tāpēc laika ziņu pārraidē tos redzēja visā Latvijā.

Ieva Drone