Staicele - Reportāžas - Staiceles vidusskola

27.02.2009.

Mākslas skolas audzēkņi piedalīsies starptautiskos konkursos

Staiceles Mūzikas un mākslas skolā, liekas, jūtama pavasara tuvošanās. Esam kļuvuši tādi kā līksmāki, rosīgāki un, cerams, visu pārņemtais vīruss, saulei biežāk paspīdot caur mākoņu maliņu, arī būs piebeigts!

Apzinoties, ka nu jau neesam vairs gluži iesācēji mākslā, esam sākuši pieteikt sevi Starptautiskajos konkursos. Pateicoties skolas vadības aktivitātēm un atbalstam, bērniem, kuri patlaban Staiceles Mūzikas un mākslas skolā mācās vizuālās mākslas pašus pamatus, ir radusies iespēja strādāt ar grafikas spiedi, kuras tehniskās iespējas ļauj bērniem daudz ātrāk apgūt un saskatīt kompozīcijas uzbūves shēmas un izteiksmes līdzekļu daudzveidīgo lietojumu dažādu mākslas veidu un žanru darbos. Uz konkursu Francijā par tēmu: „Žests brīvībā” tad arī nosūtījām 4 audzēkņu darbus, izmantojot šo iekārtu, linogriezuma tehnikā, akcentējot paša skolēna radošo darbu.

Nu jau vairākas nedēļas mākslas skolas audzēkņi būtībā „lido pa kosmosu” gan zīmējot, gleznojot, gan „sērfojot” pa internetu, gan, gan radot savu fantāziju, savu tēlu pasauli par tēmu „Atklāj sev visumu”. Tādu nosaukumu Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei Lidicē, Čehijā šogad devuši tās organizētāji, jo Apvienoto Nāciju Organizācija 2009. gadu pasludinājusi par Internacionālo Astronomijas gadu. Dalībnieki – bērni vecumā no 4 – 16 gadiem. Tādā sakarā arī pagājušās nedēļas nogalē pie skolas varēja vērot visai netradicionālu rosīšanos.


Vizuālās mākslas 3. klases audzēkņi veidošanas nodarbībā pie skolotāja Kārļa Īles radīja savas ledus skulptūras, protams, par kosmosa tēmu.


Uz Čehiju, kā jau saprotam, nevarēsim aizsūtīt šīs skulptūras, bet nofotografētos bērnu darbus gan. Vēl pie šīs tēmas nākošajā nedēļā pabeigsim strādāt arī ar citiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un labākos bērnu darbus, kā arī fotogrāfijas ar ledus skulptūrām sūtīsim prom.

Patlaban, līdz marta mēneša beigām Staiceles Mūzikas un mākslas skolas logos ir iespējams apskatīt Skrīveru Mūzikas un mākslas skolēnu darbu nelielo izstādi. (To pilnībā gan var apskatīt tikai ieejot arī skolas gaitenī.) Abu skolu sadarbība nākotnē varētu izvērsties ļoti radoša un interesanta, jo abas skolas ir ar nelielu audzēkņu skaitu, tā apzinot kopīgās tendences, vērtības, intereses, paplašinot mākslas skolu redzesloku.

Ārija Daugule,
Staiceles Mūzikas un mākslas skolas skolotāja

Ledus skulptūru tapšana fotoattēlos:

Skulptūru veido Anda PROKOPOVIČA.
Skulptūru veido Kalvis SIETIŅSONS.


Skulptūru veido Klāvs OZOLS.
Skulptūru veido Kristaps SIETIŅSONS.Skulptūru veido Rinalds OZOLS.


Skulptūru veido Ritvars ČIPOTS.Ievas Drones foto