Staicele - Reportāžas - Staiceles vidusskola

14.01.2009.

Audzināšanas stundas Staiceles vidusskolā

Reizi mēnesī jau vairāku gadu garumā Staiceles vidusskolā notiek kopīgās audzināšanas stundas, kad par noteiktu tēmu klausās 1. – 4. , 5. – 9. un 10. – 12. klašu audzēkņu grupas. Šī gada 14. janvāra audzināšanas stundā vidusskolā viesojās dažādu profesiju pārstāvji.


Pie jaunākajiem skolas bērniem bija atnākusi mūsu medmāsa Inese Smirnova, kas pastāstīja par labu veselību, ko vajadzētu darīt, lai saglabātu to, lai mēs varētu teikt, ka esam laimīgi, rūpējoties par veselīgu dzīvesveidu, bet īpaši šajā laikā – kā izsargāties no saslimšanas ar gripu. Piemēram, 3. klases skolēnam Krišam Pinkulim visvairāk patikuši klasesbiedru jautājumi medmāsai Inesei un interesantās atbildes.


Pie vidējā vecuma skolēniem bija Antis Bergs, Staiceles sporta kluba “Čempiņš” prezidents. Viņš informēja par klubiņa darbību, lai piesaistītu tur vēl vairāk skolēnu, pastāstīja, kā pārsvarā “Čempiņš” aktivitātes iecienījuši mūsu vidusskolēni, kas guvuši izcilus panākumus pilsētas mērogā, piemēram, galda tenisā.

Klubam “Čempiņš” šis mācību gads ir pārmaiņu laiks, proti, A. Bergs uzrakstījis projektu, lai atpūtas vietu nodrošinātu ar jaunām iespējām, piedāvātu interesantu brīvā laika pavadīšanu, lai jaunieši izglītotos dažādu sporta spēļu prasmēs, piemēram, galda tenisā, novusā, šautriņu mešanā, dambretē, šahā, šaušanā. Projekts saņēmis pietiekami lielu finansējumu, par kuru iegādāta mājas kinozāle, galda hokejs, biljarda galds, kā arī elektriskās šautriņas. Tās kā vērtīgākās nosauc, piemēram, Annija Līsmane no 6. klases. Domājot par interesantām iespējām un atzinīgi novērtējot projektā paveikto, pilsētas dome piešķīra līdzekļus plazmas televizora iegādei. Vēl A. Bergs pastāstīja skolēniem par barikāžu laiku Latvijā, kurā viņš pats bijis aktīvs dalībnieks.

Tajā pašā laikā pie vidusskolēniem personības karjeras izglītības stundā ciemojās divi jauni, skaisti un braši vīrieši Uldis un Jānis no Rīgas NBS Rekrutēšanas un atlases centra, aicināja mūsu puišus un meitenes pēc vidusskolas stāties Latvijas Aizsardzības akadēmijā, nebaidīties tā pierādīt un apliecināt sevi.Viņi ļoti atraktīvi pastāstīja daudz vērtīgu lietu un faktu par šo augstskolu, kas ir NBS, informēja par profesionālo dienestu. Uzzinājām, kādi ir NBS uzdevumi, piemēram, daži no tiem: nodrošināt sauszemes un jūras akvatoriju, piedalīties starptautiskās operācijās, sniegt atbalstu dabas katastrofu un ārkārtas situāciju gadījumos. Uzzinājām tik daudz aizraujoša, bijām patīkami pārsteigti un pat sajūsmā, dažs no 12. klases jau gatavojas stāties LAA.

Ļoti interesants fakts – katra ceturtā NBS pulkā ir sieviete. Piemēram, lai veiktu speciālos uzdevumus, jāiziet īpaša apmācība un jādien 3 gadus bruņotajos spēkos. Jauniešiem jārēķinās, ka uzņem LLA personas līdz 27 gadu vecumam, jābūt labām atzīmēm, centralizētajos eksāmenos zemākais pieļaujamais līmenis – D, tālāk, protams, konkurss par budžeta vietām augstskolā. Akadēmijā ir labas stipendijas, iegūtā izglītība lieti noder, jo ir iespēja iegūt nopietnu darbu un stabilu algu.

Lektori pārbaudīja arī vidusskolēnu erudīciju, jautājot par NBS. Uģis, Kaspars, Kristaps un Verners, vēl citi, arī skolotājas Valentīna un Antra par pareizām atbildēm balvās saņēma gan plakātus un kalendārus, gan pildspalvas.

Kādēļ mūsdienās vairākums jauniešu neizvēlas dienestu armijā? Vai tāpēc, ka ir liels risks, fiziskā slodze, stingra militārā disciplīna? Varbūt nepietiek drosmes?

Gribētos novēlēt: jaunieši, pārvarēsim savas bailes un izmantosim iespēju! Kas gan cits aizsargās mūsu valsti no nemieriem, būsim Latvijas patrioti.

Eva Smirnova, 12. kl.,
Jevgēnijas Laicānes foto