Staicele - Reportāžas - Staiceles vidusskola

13.01.2009.

Vidusskolēni - Lielajā politikā

2009. gada 13. janvārī Staiceles vidusskolas 11. un 12. klases skolēni devās uz mītiņu Rīgā, lai atbalstītu to cilvēku vēlmi, kas bija tur sanākuši balsot par Saeimas atlaišanu, par darbavietām, par to, lai samazinātu nodokļus un lai arī jauniešiem tiktu dota iespēja mācīties, viņiem nevajadzētu pamest studijas līdzekļu trūkuma dēļ.

Šo braucienu mums organizēja politikas skolotājs un pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Bakmanis. Ar skolas direktora Jura Krastiņa atļauju tikai tie skolēni, kuri bija pilngadīgi, drīkstēja doties uz mītiņu, lai neparedzamu problēmu gadījumā paši tās spētu pilntiesīgi risināt.

Izbraukšana no Staiceles bija plkst. 7.30. Maršruta Staicele-Ainaži-Rīga galapunktā mēs ieradāmies plkst.10.00, tad līdz pulksten 14 bija brīvais laiks un katrs no mums drīkstēja doties, kur vien vēlas, tāpēc iepazinām Rīgu, cenšoties iejusties situācijā, kad būsim studenti. Plkst. 14 mums visiem bija sarunāts tikties pie Okupācijas muzeja, kur apskatījām visas ekspozīcijas gida pavadībā. Ļoti interesanti bija uzzināt visdažādākos faktus par Latvijas vēsturi laika posmā no 1934. līdz 1991.gadam. Šajā muzejā mēs laiku pavadījām ļoti jauki, jo visiem patika ieskats mūsu pagātnē.

Dīvaina bija sajūta, kad Doma laukumā sanāca tūkstošiem cilvēku un mēs - viņu pulkā. Bija sajūta, ka ļaudis ir atbraukuši pat no tālām Latvijas vietām un gaida kādu uzmundrinājumu vai cerību savai nākotnei un nosodījumu tiem valsts pārvaldītājiem, kas mūsu ekonomiku noveduši līdz krīzei un cilvēkus līdz izmisumam. Daudziem rokā bija plakāti un valsts karogi un mums - lielas, apaļas piespraudes ar dažādiem uzsaukumiem par Saeimas atlaišanu. Kaut arī bija ļoti auksti, mēs iejutāmies kopīgajā atmosfērā, kur runas teica dažādu profesiju pārstāvji un tika dziedātas dziesmas. Pēc pasākuma Doma laukumā mierīgi devāmies mājās un jutāmies izpildījuši savu pilsoņa pienākumu.

Liels PALDIES mūsu domes priekšsēdētājam gan par ekskursiju, gan par politiskās domas veidošanu jauniešos!

Dārta Vilne,
Staiceles vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes prezidenta vietniece