Staicele - Reportāžas - Staiceles Mūzikas un mākslas skola

01.11.2008

Staiceles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ekskursijā Rīgā

Staiceles Mūzikas un mākslas skolas 3.klases audzēkņi skolas brīvdienās apmeklēja Ārzemju mākslas muzeju Rīgā, lai iepazītos ar bagātīgāko citzemju mākslas krātuvi Latvijā. Tajā ir apvienota dažādu laikmetu un tautu māksla laikposmā no 5. g.t. pirms Kristus līdz pat 20.gadsimta sākumam. Pašreizējo ĀMM krājumu veido vairākas lielas pamatgrupas: Senās Ēģiptes māksla; Antīkā māksla; Tālo Austrumu māksla; Rietumeiropas māksla.
Audzēkņiem pie reizes tā bija arī paplašinātā stunda Mākslas valodas pamatos, jo nācās tīri praktiski "iemēģināt roku" kādā no mākslas studijām.

Mūsu mērķis, apmeklējot šo muzeju, bija arī piedalīties akcijā "Mani sapņi Latvijai". Tas nozīmēja to, ka katrs audzēknis uz speciāli nodrukātas 40 m garas "Lielvārdes jostas" motīva, zīmējot ar vaska krītiņiem un ūdens noturīgiem flomasteriem, veltīja kādu savu vēlējumu, domu, ideju Latvijai tās 90.gadadienas jubilejai. Pēc tam to visu varēs apskatīt Esplanādē, Rīgā no 14. - 18. novembrim.

Audzēkņi pabija arī katedrālē Rīgas Doms un arī ne jau tikai tāpat vien, bet gan lai īpaši pavērotu tā arhitektūru, kas apvieno sevī romānikas, agrīnās gotikas un jūgendstila iezīmes un tā krāšņās vitrāžas, jo pavisam drīz, līdz Ziemassvētkiem audzēkņiem būs patstāvīgi jāveido vitrāžu imitācijas, kuras rotās mākslas skolas logus.

Visvairāk gan, liekas, audzēkņiem patika brauciens augšup ar liftu Pēterbaznīcas tornī un apskatīt Rīgu no visām debess pusēm.

Šādi mācību braucieni tiks organizēti arī turpmāk.Sagatavoja Ārija Daugule