Staicele - Reportāžas - Mačkalniem un Ziedugravām Zaļie sertifikāti

03.10.2008.

Vides ministrs pasniedz Zaļos sertifikātus dabai draudzīgo viesu māju saimniekiem

3. oktobrī vides ministrs Raimonds Vējonis un viņa palīdze Egita Kazeka apmeklēja tās Limbažu rajona viesu mājas, kurām šogad atjaunots Zaļais sertifikāts.

Tas piešķirts arī lauku mājai Mačkalni un brīvdienu mājai Ziedugravas Staiceles pašvaldībā, kur ar Dainas Avotiņas padomu saimnieko viņas meita Sarma Šlisere. Dāvanā - arī Vides investīciju fonda šogad klajā nākušo grāmatu Latvijas ainavas. Dabas stāsti pieaugušajiem, kas nav nopērkama grāmatnīcās un tapa akcijas laikā, kad iedzīvotāji tika aicināti rakstīt esejas par objektiem, ko uzskata par Latvijas lepnumu.

Kopumā Limbažu rajonā ekosertifikāts piešķirts 8 viesu mājām. Tas derīgs 3 gadus, pēc tam atkal jāatjauno. Savulaik Zaļo sertifikātu iedibināja un pēc ekspertu atzinuma piešķīra asociācija Lauku ceļotājs. Tagad, kad Eiropas Savienības finansējums šīm projektam beidzies, sadarbībā ar asociāciju iesākto turpina Vides ministrija. Eksperti izbrauc un novērtē situāciju, pēc tam rezultātus prezentē ministra vadītajai komisijai.

Apskatījis Mačkalnus, R. Vējonis sēdās pie viesu grāmatas un staicelietēm veltīja uzmundrinošus vārdus. - Jūs esat kārtīgi Latvijas lauku saimnieki, kas ar īstu zemnieku garu un spītību kopj lauku ainavu un latviskās tradīcijas. Paldies par Latvijas dabas saudzēšanu un tās ilgtspējības nodrošināšanu. Lai jums veselība, izturība, lai Latvija vienmēr ir kopta, zaļa un pārtikusi!

G. Ozoliņas foto