Staicele - Reportāžas - Tūrisma diena vidusskolā

24.09.2008.

Sports un tūrisms Staiceles vidusskolā

Skaists rudens rīts. Staiceles vidusskolā 24. septembrī Tūrisma diena – orientēšanās pa Staicelei un tās apkārtni.

Tiekamies pie skolas. Pirmie ierodas divpadsmitie. Smaidoši, dzīdami prom miegu, ierodas arī pārējie. Skolēniem stafeti palīdz uzsākt un norādes dod sporta skolotāja un šī pasākuma organizētāja Inga Konrāde, kā arī ārpusstundu darba organizētāja Linda Abendrote. Tiek iedotas kartes, uz kurām atzīmēti kontrolpunkti. Jautrais pasākums un sacensību gars var sākties.

Kontrolpunktos skolēnu sagaida klases audzinātājs ar iespēju pārbaudīt ne tikai zināšanas, vajadzēja gan veiklību, gan attapību, gan fizisko sagatavotību un izveicību. Vienā kontrolpunktā skolēniem jāpazīst augi un sēnes, kā arī dzīvnieki, jāpārbrien it kā purvs ar dēlīšu palīdzību, jāizlien „zirnekļa tīkls”, jānes uz nestuvēm cietušais, jālec tarzāna lēciens, jāuzceļ telts, jākur ugunskurs un vel citi uzdevumi. Pārbaudījumi katram un visai klasei.


5. klases skolēni.


Desmitie pie purva.


Divpadsmitie dodas uz nākošo kontrolpunktu.


Ievainoto nešana (6.kl.).


Tarzāna lēciens.


Telts celšana.

Arī mazajiem, 1. un 2. klases skolēniem, šie pārbaudījumi nemaz nešķita tik grūti, bērni Tūrisma programmu pildīja ar aizrautību, pat uzdevumos iesaistot savu audzinātāju. Vietām bija ļoti mitrs, kā jau rudenī, varēja saslapināt kājas, taču pēc smaidīgajām sejiņām šķita – tas viņus uztrauc vismazāk.


Ievainoto nešana (2. klase).

Sīva cīņa, piedalīšanās prieks un saulainais laiks pēc tam visus izslāpušos atkal saveda kopā pie ugunskura, pie siltas un gardas tējas krūzes.

„Katra komanda ir tik stipra, cik tās vājākais posms!” - sacīja skolotāja I. Konrāde. Arī man šis sauklis iepatikās, jo visi skolēni centās, piedalījās un, manuprāt, zaudētāju nebija. Tomēr no labākajiem ir vislabākie. Vissīvākā cīņa bija starp 1. un 2. klašu kolektīviem, kur gala rezultātā tomēr uzvarēja 1. klase. 3.-4. klašu grupā uzvaru guva 3. klase, 5.-6. klašu grupā uzvarēja 6. klase, 7.-9. klašu grupā uzvarētājos izvirzījās 9. klase, bet 10.-12. klašu grupā pirmo vietu ieguva 12. klase – pirmie ieradās un ar uzvaru noslēdza šo pasākumu.

„Jo vairāk šādu pasākumu, jo vairāk iespaidu. Ļoti jauks, pārdomāts un vērtīgs pasākums”, - teica 12. klases skolniece Rota Priede. Tāpēc organizatoriem varu novēlēt veiksmi un izdomu nākamajos pasākumos, bet viesim tiem, kas piedalījās – tā tik turēt!!! Paldies visiem, kas organizēja, piedalījās un atbalstīja!

Skolotāja Lana Berga,
Foto – Inese Baltmane, Linda Abendrote, Jevgēnija Laicāne