Staicele - Reportāžas - 1.septembris Staiceles vidusskolā

01.09.2008.

„Pēc asterēm septembris smaržo...” – Zinību diena Staiceles vidusskolā


Pēc asterēm septembris smaržo,

Pēc rudens skumjām mazliet.

Vējš dārzos ābolus garšo

Un kopā ar gājputniem dzied..

 


2008. gada 1. septembris Staiceles vidusskolā pulcēja skolēnus (kopā 260, tai skaitā: 53 – pirmskolēni un 207 – 1.-12. klašu skolēni) un pedagogus (31) jaunam darba cēlienam.


Svinīgajā pasākumā direktors Juris Krastiņš uzrunāja klātesošos: „Apsveicu jūs visus - no pašiem mazākajiem līdz pašiem lielākajiem, ar jauna mācību gada sākšanos. Vecākiem šī ir diena, kad arī jūs sākat mācības kopā ar saviem bērniem, jo satraukums ienāks katrā mājā - par burtiem, atzīmēm, metriem, par izlasītām grāmatām, uzrakstītiem vārdiem... Par visu to būs jādomā, jo šajos brīžos ieliekam pamatu tālākai dzīvei. Zināšanas nenoēdīs kodes un nenozags zagļi, tās jūs ieliksiet savās galvās un nesīsiet tālu uz priekšu. Izglītība nebeigsies tikai ar 12. klasi, jāmācās būs visa mūža garumā. Gribētos vēlēt alkas pēc zināšanām, vēlmi attīstīties, pilnveidoties un nodot savas zināšanas nākamajām paaudzēm, izturību, labu laiku un gaišas domas.”


Skolas karogu pacēla 9. klases audzēkņi.


Mazs cilvēkbērns ar košu lentu matos, -
Tev šodien dzīvē pirmais skolas rīts!
Es redzu satraukumu tavās acīs,
Es redzu - plakstos sīka pērle trīs.
Tev daudzi gadi jauku brīžu priekšā,
Nāc, nebaidies ne nieka, mazais draugs!


Sveiciens pašiem mazākajiem - direktors un audzinātāja Glorija Vizule pasniedza pirmās klases skolēniem pirmo dienasgrāmatu, kas arī šogad skolai sava. Pirmās klases skolēniem šodien vēl arī veiksmes un labu sekmju vēlējumi kopā ar saldo sveicienu no veikala „Lejasbode” kolektīva.


Desmitajai klasei skola kopā ar Staiceles pilsētas domi dāvināja lietussargus, lai tie pasargā no visādiem laika apstākļiem un visām nepatikšanām.


10. klases audzinātāja Inese Baltmane pasniedza sponsoru (SIA „Staiceles papīra fabrika”, direktors A. Aizbalts) dāvinātās somas tiem audzēkņiem, kuri Staiceles vidusskolas 10. klasē iestājās pēc 9. klases izlaiduma.

Šogad īpašs notikums - 1.augustā dienas gaismu ieraudzīja latviešu valodas mācību komplekts „Valodas labirinti”, kur mācību grāmatas, darba lapu un skolotāju grāmatas 6. klasei autore ir Staiceles vidusskolas skolotāja Antra Rudzīte.
Sveicam!


Antra Rudzīte: „Paldies visiem Staiceles skolēniem, paldies pedagogu kolektīvam, paldies Staicelei, ka, 27 gadus šeit dzīvojot un strādājot, man ir uzrakstījusies mācību grāmata latviešu valodā 6. klasei, kurai šis brīdis skaitās kā atvēršanas svētki.”


Jaunajā mācību gadā Staiceles vidusskolā vizuālo mākslu mācīs Digna Čuikova (augšējā attēlā labajā pusē).


Sveicienu saņēma jaunā logopēde Aina Šķila.


Pilsētas mērs Jānis Bakmanis savā uzrunā skolēniem, pedagogiem un vecākiem teica: „Domāju, ka šajā mācību gadā būs nepieciešams daudz enerģijas, jo pirmais septembris ir vēss. 9 mēneši – tas ir pietiekami daudz, lai mēs karsti pastrādātu. No malas ļoti patīkami vērot, ka katru pirmajā septembrī kļūstam arvien vairāk un vairāk – gan mācīties gribētāju, gan atbalstītāju. Lai izdodas! Pilsētas dome ar deputātiem centīsies jums palīdzēt.”


Staiceles skolas absolvente Aina Berga: „Godājamais direktor, cienījamie pedagogi un vecāki, un darbīgā, enerģiskā visa skolas saime! Šodien tur stāv mazs pulciņš ļaužu sirmām galvām - esam atnākuši 1.septemrī uz savu skolu. Ir pagājuši 55 gadi, kopš saņēmām Staiceles septiņgadīgās skolas beigšanas dokumentu. Un šodien gribētos dalīties atmiņās savā starpā, bet jums novēlēt - lai pilnvērtīga un groda ir katra diena mācību gadā, lai ar prieku katru dienu verat skolas un savas klases durvis, un ar pateicību un gandarījumu tās pēcpusdienā aizverat – par gūto un par doto. Skolotājs var dot ļoti daudz – ne tikai zināšanas, bet arī dzīves pieredzi un izpratni. Ņemiet to, kamēr jums ir iespēja.”


Un vēl viens jaunums – ieeja skolā citā vietā, jo, kā informēja direktors - skola „aug platumā”. Tiek būvēts korpuss, kur pirmajā stāvā būs garderobes, bet 2. stāvā - liela mācību telpa un sanmezgls pedagogiem.


12. klases skolēni iezvanīja pirmo stundu un jaunais mācību gads var sākties.

Sagatavoja Ieva Drone