Staicele - Reportāžas - Futbola aktualitātes

20.07.2008.

Futbola aktualitātes

     Par futbola aktualitātēm Staicelē jūlija mēnesī stāsta LFF valdes loceklis, Staiceles pilsētas mērs Jānis Bakmanis:
     „Ir pienācis sen gaidītais 2008. gada 1. jūlijs, un Latvijas Futbola Federācija (LFF) pirmo reizi rīko vasaras futbola akadēmijas dažādām jaunatnes izlasēm. Pirmo reizi šī akadēmija notiek Staicelē. Tas ir zīmīgi, jo Futbola Federācija kopā ar Staiceles pašvaldību iecerējusi šeit veidot Latvijas jaunatnes futbola izlašu mācību treniņu bāzi. Tas uzliek lielu atbildību, bet dod arī lielas iespējas. Staicelieši un tie cilvēki, kas šeit atpūšas vasarā, redz un redzēs visaugstākās proves Latvijas futbolu – tos jauniešus, kuri ar laiku spēlēs Latvijas izlasē un dažādos klubos. Nākošais - mūsu spējīgākiem bērniem ir iespēja vasarā kopā ar viņiem trenēties. Trešā iespēja – kopā ar federāciju papildinām mūsu materiāli tehnisko bāzi ar inventāru (vārtiem, bumbām utt.), varam piesaistīt līdzekļus sporta bāzes labiekārtošanai un būvēšanai. Ir ieceres par sporta halles un sintētiskā laukuma būvniecību, par papildus laukumu iekārtošanu otrpus upei, par 12-dzīvokļu mājas pabeigšanu. Tas nevar notikt vienā vai divos gados, bet ilgākā laikā gan. Vissvarīgākais ir tas, ka viņiem šeit patīk, ka viņi šeit grib braukt, un tas arī notiek.”


V. Platoņenko, LFF menedžeris, un J. Bakmanis komentē spēli.


Jūlijā Staicelē viesojās LFF vadība un citas federācijas amatpersonas, arī Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Nometņu laikā notika starptautiskas spēles – šajā gadā draudzības spēles ar divām Baltkrievijas jaunatnes izlašu vecuma grupām - U-18 un U-17.


Latvijas izlases U-17 sastāvā spēlēja arī Artūrs Petrivs (aizsargs, 4. numurs), kurš futbola gaitas iesāka Staicelē.

J. Bakmanis: „Nākamajā gadā šādas draudzības spēles paredzētas katrā vecuma grupā, kas šeit trenēsies. Ja nometnes cikls ir 10 dienas, tad priekšpēdējā vai pēdējā dienā atbrauks no partneriem – igauņi, lietuvieši, moldāvi, baltkrievi vai krievi, varbūt poļi vai somi, kas nedzīvo tālāk kā baltkrievi.

Lai bāze būtu pilnvērtīga un varētu darboties 12 mēnešus gadā, nepieciešama sporta halle un laukums ar sintētisko segumu. Neapstrīdami vislabāk ir spēlēt uz zāles laukuma, bet zāle ir jāatjauno, īpaši sliktā laikā spēlējot, to izbradā. Tāpēc agri pavasarī vai vēlu rudenī jāspēlē uz sintētiskā laukuma, kam neprasās labiekārtošanas un uzturēšanas darbi. Halle ir nepieciešama mācību procesa organizēšanai. Ja tas tā viss būs, tad Staicele būs noslogota 12 mēnešus gadā. Tas ir tas lielais mērķis, uz ko no savas puses esmu aicinājis gan iepriekšējā, gan šī sasaukuma deputātus. Staiceles futbola cilvēku sapnis lēnām sāk piepildīties.”

Kas mainījies saistībā ar sintētiskā laukuma ierīkošanu?

J. Bakmanis: „Saistībā ar sintētiskā laukuma ierīkošanu idejiski nekas nav mainījies - sintētiskā laukuma segums ir piešķirts, bet naudas līdzekļi pamatnes izbūvei jāmeklē. Patreiz mums ir 130 tūkstoši latu, bet tie visi tiks ieguldīti skolas labiekārtošanā, lai sakārtotu garderobju un sanmezglu jautājumus. Tagad strādājam pie kopuzņēmuma veidošanas ar LFF, tad sintētisko futbola laukumu vairs nebūvēs Staiceles pilsētas dome, bet jaunizveidotā organizācija, kura spētu piesaistīt līdzekļus laukuma pamatnes sagatavošanai. Tātad patreiz atbildības slogs no Staiceles pilsētas domes tiek novirzīts uz trešo partneri, kas sastāvēs no LFF un Staiceles pilsētas domes.”

Vai šogad Staiceles jaunie futbolisti izmantoja iespēju trenēties kopā ar Latvijas izlašu spēlētājiem?


J. Bakmanis: „Iespēju iesaistīties vasaras nometnēs šogad izmantoja Verners Apiņš, Edgars Tenisons (augšējā attēlā centrā), Miks Meikulis, Mārtiņš Sāns un Justs Gūtmanis. Tā staiceliešiem ir ārkārtīgi liela priekšrocība, jo 10 dienas ēdināšana un gulēšana ir bez maksas, tiek iedoti Latvijas izlases tērpi – ne par ko nav jādomā, lai visu šo laiku varētu veltīt futbolam. Citiem bērniem jāmeklē, lai galvenais treneris viņu ierauga atbilstošajā vecuma grupā. Kad uz tevi skatās, ne vienmēr izdodas parādīt labāko sniegumu, reizēm cilvēks jūtas kā sapīts. Šeit izlases galvenais treneris piebrauc klāt, iekļauj treniņu procesā, un jaunajam futbolistam tiek dota iespēja sevi parādīt. Novērtēsim to, kas mums ir.”


20. jūlijā, kad notika draudzības spēle starp Latvijas un Baltkrievijas izlasēm U-17 vecuma grupā, Staicelē viesojās futbola leģenda - Eduards Malofejevs (attēlā pa kreisi). Viņš 1966. gadā PSRS izlases sastāvā piedalījies pasaules čempionātā Anglijā, 1985. gadā bijis PSRS futbola izlases galvenais treneris, 2003. gadā - Baltkrievijas futbola izlases galvenais treneris, šobrīd ir Baltkrievijas jaunatnes futbola koordinators.


Nometnes dalībnieki kopā E. Malofejevu, Staiceles mēru J. Bakmani, treneriem un LFF pārstāvjiem.

Sagatavoja Ieva Drone