Staicele - Reportāžas - 8.marts Staicelē

08.03.2008.

"Vecmāmiņu aerobika" vienā vakarā izdejo 5 gadus
Pasākums „Ar mīlestību mēs pie Jums un Jūs pie mums”

Staicelē 8. marts ar vērienīgām vai klusākām izdarībām svinēts vienmēr. Pirms pieciem gadiem tieši šajā dienā publika uz skatuves pirmo reizi ieraudzīja pavisam jaunu kolektīvu - „Vecmāmiņu aerobika”, ar deju „Vectētiņš un vecmāmiņa”. Tādēļ šogad, kolektīva dzimšanas dienā, dejojošās, radošās, dzirkstošās un draiskās vecmāmiņas un viņu vadītāja Ārija Bakmane ielūdza staiceliešus uz brīnišķīgu pasākumu „Ar mīlestību mēs pie Jums un Jūs pie mums”.


Kad visas meitenes, sievietes, sievas, māmiņas un vecmāmiņas saņēma Staiceles vīriešu apsveikumu skaistajos svētkos, publiku, vairāk kā divu stundu garumā, savā varā paņēma jubilāres.


Videokadros un intervijās uzzinājām par sešu, šobrīd kolektīvā dejojošo, dāmu – Gaļinas, Edītes, Baibas, Rudītes, Ērikas un Ainas ikdienas gaitām, hobijiem un mazbērniem.


Īsajās intervijās ar viņām pašām un publikā esošajiem radiniekiem un atbalstītājiem, vakara vadītājs Jānis Bakmanis ļāva ielūkoties dāmu rakstura iezīmēs. Deju starplaikos klausījāmies kolektīva vēsturi. Temperamentīgās vecmāmiņas strādājušas Ingas Konrādes, Renātes Ieviņas un kopš 2005. gada Ārijas Bakmanes vadībā, uzstājušās Limbažu rajonā un daudzās Latvijas vietās – Ķekavā, Dagdā, Vecpiebalgā, Mārcienā, Valmierā u.c. Izbraukumos piedzīvoti pat tādi kuriozi, ka sliktās apskaņošanas dēļ Ārija stāvējusi aizkulisēs un skaitījusi visu dejas ritmu. Taču visur skanējuši aplausi, nerimstošas ovācijas un lūgumi atkārtot deju – tāds priekšnesums no dāmām gados nav gaidīts. Atsauksmēs klausoties radās secinājums - viņas ar savu aizrautīgo, emocionālo, degsmes pilno un neviltoto uzstāšanos vienmēr prot sajūsmināt publiku, satracināt vīriešus un pazust, bet skatītājiem pēc tam rodas vēlme radoši darboties.

Pasākumā dzīvojām līdzi vienpadsmit dejām Staiceles vecmāmiņu izpildījumā.


Dejas „Vectētiņš un vecmāmiņa” un „Jautrā dziesmiņa”


Dejas „Zaļās lapas” un „Zilais Karbunkuls”


Deja „OOPS”


Deja „Visskaistākai meitiņai”


Dejas „Čili – čača” un „Bye Bye”


Popiela „Kādu dienu” (izpilda Irēna Ancāne) un deja „Rama Lama Ding Dong”

VIDEO:


Deja „Rama Lama Ding Dong” videofragmentā

Dāmu deju festivālā Mārcienā kādas deju grupas vadītāja ilgi vērojusi staiceliešu mēģinājumu, uzdeva Ārijai jautājumu: „Kā Jūsu vecmāmiņas var tik strauji pagriezties? Manējās, ja pagriežas, atpakaļ netiek...” No tā laika Ārija vienmēr smaida un iekšēji baidās – bet ja nu netiks atpakaļ...


Jānis Bakmanis aicināja skatītājus pavērot – kam dejā degsmes vairāk – vecmāmiņām vai jaunajiem? Dejo interešu izglītības centra „Krustpunkti” sporta deju dejotāji.

Koncertā aplaudējām gan jubilārēm, gan vieskolektīviem, gan mājiniekiem.


Dejo senioru dāmu deju kopa „Rasa” no Alojas


Deju kopa „Labākie gadi” no Limbažiem


Senioru vokālais ansamblis ”Dziesmu draugi”.


Interešu izglītības centra „Krustpunkti” popgrupa „Do-re-mi”.


Apsveikumus jubilārēm iesāka Taisa Aruma, Limbažu rajona Kultūras nodaļas valsts inspektore: „Cienījāmās jubilāres, es dziļi noliecu galvu jūsu priekšā!” Atzinīgi novērtējusi pasākuma laikā labi parādīto kolektīva izaugsmi, Arumas kundze turpināja: „Sākumā solīši bikli, bet, ņemot vērā jūsu pastāvīgo un iedzimto eleganci, viss tiek sarežģīts, un jūs ārkārtīgi labi ar to tiekat galā. Jūs esat lielas zvaigznes.”


Kolektīva krustmāte Vizma Bērziņa stāstīja, kā radusies ideja veidot „Vecmāmiņu aerobiku”: „Man tāds sapnis bija jau sen. Sāku strādāt par dramatiskā kolektīva vadītāju un domāju, ka vajag darīt arī ko citu. Pati nebiju spējīga ne dejot, ne vadīt, tāpēc uzaicināju Ingu Konrādi, un mēs abas tās sieviņas savervējām


Bērziņas kundze bija sagatavojusi katrai dejotājai sirsnīgu apsveikumu.

Alojieši, dāvinot spēcinošus vitamīnus, teica, ka 5 gadi nav daudz un vecmāmiņām viss vēl priekšā. Limbažnieki dāvināja kliņģeri, sakot, ka tā forma ir mūžības zīme, ko viņi arī novēl kolektīvam. Sveicēju vidū „Dziesmu draugi”, pilsētas dome, staicelieši.

Kolektīva vadītāja, deju horeogrāfe un tērpu ideju autore Ārija Bakmane teica tā: „Sākumā lūdza tikai mazo pirkstiņu, tagad jau neredzu visu roku.”


Viņas mīlestības pilno darbu šodien ar visskaistākajiem ziediem novērtēja ne tikai ciemiņi, bet arī pašas dejotājas: „Ārija mūs dresēja, pēra un dažreiz arī paslavēja. Draiskas dejas iemācīja un no vecmāmiņām par topmodelēm pārvērta


Ar jauno deju „Topmodele”, torti un šampanieti sešas burvīgās dāmas mums dāvināja, dāvina un dāvinās svētkus! Paldies viņām par to!


Muzikanti – Vineta un Ziedonis no Ainažiem publikai patika, un dejas turpinājās līdz pulksten četriem no rīta. Atliek vien apbrīnot izturīgās „omes”...

Lielu, sirsnīgu un mīļu paldies „Vecmāmiņu aerobikas” dalībnieces saka gan pasākuma organizatoriem, gan ciemiņiem, gan sponsoriem - Aigaram Apiņam, Intaram Teļšinskim, Alfrēdam Aizbaltam, Alvim Bondaram, Sandim Kalniņam, Irai Strazdiņai, veikalam „Lejasbode”, veikalam „Miks”, veikalam „Ciprese”, veikalam „Vītola tirgotava” un Staiceles aptiekai. Īpašu pārsteigumu tieši svinību dienā bija sarūpējis Almants Štelcs, dāvinot nenogurstošajām dejotājām medu un bišu maizi no savas zemnieku saimniecības. Paldies visiem!

Sagatavoja Ieva Drone