Staicele - Reportāžas - Futbols

25.02.2008.
 
Reģionu izlašu futbola turnīrs Rīgā

     25. februārī Rīgā olimpiskajā centrā notika Latvijas reģionu – Vidzemes, Latgales, Zemgales un Ziemeļaustrumlatvijas izlašu turnīrs. Pirms šī turnīra, 3 nedēļu laikā, vajadzēja izveidot labu komandu, kas pārstāvētu Vidzemes reģionu. Kopā ar Smiltenes treneri Andi Rozīti un citiem treneriem, kas deleģēja savu komandu spēlētājus, sāku to veidot. Pirmā draudzības spēle notika pirms divām nedēļām Smiltenē. Tā notika uz mākslīgā seguma āra apstākļos, pūta spēcīgs Ziemeļu vējš, brīžiem putināja sniegs, taču liela daļa spēlētāju no Valkas, Smiltenes, Salacgrīvas, Staiceles un Alojas nenobijās no šādiem laika apstākļiem un izspēlēja pirmo pārbaudes spēli.
     Nākošā jau bija nopietnāka un notika Rīgā 21. februārī Olimpiskajā centrā – no 22 spēlētājiem izlasē iekļuva tikai 15. Spēli uzvarējām ar 3:1, vārtus guva Rihards Depers no Limbažiem, Verners Apiņš un Artūrs Petrivs no Staiceles. Uz 25. februāri VJFC izlasē iekļuva Rihards Depers, Raivo Jumiķis un Jānis Lesiņš no Limbažiem (treneris Valdis Matīss), Deniss Ostrovskis, Nikolajs Skladovs no Ogres (treneris Pauls Rubīns), Sergejs Kozlovs no Valkas (treneris Valerijs Kriviņš), Jānis Augstkalns, Mārtiņš Veģeris no Smiltenes (treneris Andis Rozītis), Mārcis Ērglis no Valmieras „Gaujas” (treneris Jānis Bacis), Verners Apiņš, Artūrs Petrivs, Edgars Tenisons, Kristaps Taulavičus un Mārcis Vītols no VJFC „Staicele” (treneris Imants Dalka), Kristaps Kalniņš no Salacgrīvas (treneris Aigars Ragainis).

     Pirms spēlēm notika reģiona treneru, jaunatnes izlašu treneru un vadītāju konference, tika runāts par izlašu problēmām, tālāko darbību, līdzekļiem un sporta bāzēm, kā arī par pašiem jaunākajiem futbolistiem.

     Pirmā spēle ar spēcīgo Zemgales komandu, kura sastāvēja galvenokārt no Zemgales „Violas” un FK Tukums 2000, kas spēlē jaunatnes līgas A grupā. Pirmā spēle notika kā pa viļņiem, sākumā iniciatīvu uzņēmās zemgalieši, taču, sakārtojot savas darbības, vidzemnieki pārņēma vadību un izveidoja divus simtprocentīgus momentus. Pirmais – Mārča Ērgļa izgājiens viens pret vienu ar vārtsargu, bet sitiens trāpīja vārtsargam virsū. Otrais – soda sitiens apmēram no 24 m attāluma, ko izpildīja Arturs Petrivs, taču aizsita nedaudz garām. Un tā kaujinieciskais neizšķirtais 0:0 norādīja, - kas labāk nospēlēs un vairāk iesitīs, būs turnīra uzvarētājs.

     Otrā spēle ar Ziemeļaustrumlatvijas izlasi. Šo izlasi pārstāvēja Balvi, Ludza, Alūksne un viens spēlētājs no Varakļāniem. Šo spēli aizvadījām diezgan viegli un uzvarējām 3:0.Vārtus guva Rihards Depers, Mārcis Vītols un Arturs Petrivs (11m). Vēl bija 2 – 3 momenti, kas netika izmantoti, tā kā rezultāts mūsu labā varēja būt arī lielāks.

     Trešajā spēlē mūsu pretinieki bija Latgales izlase. Šo komandu galvenokārt veidoja Preiļu „Cerība”, vēl piedalījās Viļānu, Viesītes un Rēzeknes „Blāzmas” spēlētāji. Arī šī spēle ievirzījās mums labvēlīgā gultnē, jau otrajā minūtē Raivo Jumiķis (Limbaži) guva pirmos vārtus. Otros un trešos guva Rihards Depers un ceturtos atkal Raivo Jumiķis. Šī spēle parādīja, ka abi Limbažu uzbrucēji savstarpēji ir labi sastrādājušies un, kopā ar pārējiem komandu dalībnieku pūliņiem, tika pie vārtu guvumiem. Arī pārējie mūsu izlases dalībnieki nospēlēja labi, to parādīja turnīra rezultāts kopumā – iegūta pirmā vieta un kādam drošs „bonuss” uz Latvijas jaunatnes izlasi.

     Gribu pateikties visiem treneriem, kas sadarbojās reģiona izlases veidošanā un pašiem spēlētājiem par labu spēli, ko viņi rādīja saviem treneriem, kas turnīra laikā visu vēroja no malas. Paldies jaunatnes izlases treneriem.

Imants Dalka, VJFC „Staicele” treneris