Staicele - Reportāžas - Balttour

08.02.2008.

Staicelieši tūrisma gadatirgū Balttour

No 8. līdz 10. februārim Ķīpsalā notika tūrisma gadatirgus „Balttour 2008”, jau piecpadsmitais pēc kārtas. Šogad izstāde tika organizēta divās hallēs - vienā sevi prezentēja Latvijas pilsētas un novadi, bet otrā bija izvietoti ārvalstu stendi.

Pie Limbažu rajona sevi reklamēja arī Staicele. 8. februārī, tūrisma speciālistu dienā, satikās profesionāļi un ieguva informāciju, lai saplānotu nākošo sezonu. Izstādē bija staicelieši – Inese Timermane - Staiceles Tūrisma informācijas centra vadītāja, Indra Jaunzeme - Staiceles Lībiešu muzeja „Pivälind” direktore, Digna Čuikova - attīstības un plānošanas projektu vadītāja, Agris Rubenis - izpilddirektors, kā arī domes priekšsēdētājs Jānis Bakmanis.


Limbažu rajona stends. Šogad rajons reklamēja lībiešu tēmu, jo kādreizējā Metsepoles novadā dzīvojuši īstenie Vidzemes lībieši.


Lielā politika tiek bīdīta visur... Kopā ar Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāju Raiti Sijātu vērienīgo izstādi aplūkoja arī Staiceles mērs Jānis Bakmanis.


Kopā ar Limbažu kultūras nama direktori Sandru Miezi staicelieši pārrunāja prezentāciju.


Limbažu rajona prezentācija.


Staiceliešus ieinteresēja puiši no Tukuma, kuri atraktīvi rādīja viduslaiku ieročus. Turpat radās doma viņus ar viduslaiku atrakcijām ielūgt vasarā pie mums uz pilsētas svētkiem. Puiši piekrita, cerēsim, ka ideja īstenosies.


Skats no izstādes, Ziemeļvidzemes Biosfēras rezervāta stends.


Gadās arī tā... Izstādi ar interesi vēroja arī Staiceles domes izpilddirektors Agris Rubenis.

Ar tūrismu saistīto staiceliešu pārliecība ir vienota – ja ar tūrismu nodarbojas, gadatirgū jābūt! Rajona stendā bija visi vienā laivā, bet Staicele ir pietiekami interesanta, lai veidotu pati savu stendu, kopā ar uzņēmējiem, kafejnīcām un viesu namiem, kas vēlētos sevi reklamēt. Tūrisma speciālistiem būs veselu gadu rūpīgi jāstrādā, gatavojot informāciju un materiālus, lai mēs izstādes apmeklētājiem paliktu prātā, lai viņi pie Staiceles stenda apstātos. Taču jau šogad mūsu škaļiks izcēlās. Rajona prezentācijai tika iedoti suvenīri, arī škaļiks. Skatītājiem bija jāuzmin, kāds ir mazā keramikas trauciņa tilpums. Pareizi uzminēja kāds tūrisma firmas pārstāvis, kurš tūliņ ieinteresējās par Staiceli („ja pilsēta sevi reklamē, tad tur viss notiek”) un apsolīja vasarā atbraukt ciemos.

Sagatavoja Ieva Drone
Agra Rubeņa foto