Staicele - Reportāžas - Viktorīna "Sporto ar galvu"

29.11.2007.
 
Viktorīna „Sporto ar galvu”

     Jau ilgāku laiku pilsētas domes priekšsēdētāja un kultūras darbinieku prātos rosījās doma – vajadzētu jaunu tradīciju, svētkus, kuros sveicam pašvaldības labākos sportistus dažādās disciplīnās.

     Šogad tas ir noticis. Pasākuma organizēšanā aktīvi iesaistījās Staiceles vidusskolas un VJFC „Staicele” direktors Juris Krastiņš un viņa komanda – skolotāji un treneri. Viktorīna „Sporto ar galvu” 29. novembrī pārsvarā pulcināja jauniešus – gan tos, kuri ikdienā aktīvi spēlē futbolu, gan tos, kuri domā, ka sportot ir „stilīgi”.

 


Pasākuma vadītājs Juris Krastiņš atzina, ka 2007. gads sporta dzīvē mūsu pašvaldībā vairāk saistās ar futbolu, jo Staiceles vārds skanēja ne tikai Latvijā, bet arī Spānijā un Somijā.

Domes izpilddirektors Agris Rubenis: „Man ir patīkami, ka šodien uz galda tik daudz balvu - tas nozīmē, ka panākumi sportā labi. Novēlu tādus arī turpmāk. Dome savu iespēju robežas palīdz jums gan ar naudas līdzekļiem, gan inventāru, gan sporta laukumiem.”

Lūk, par kādiem panākumiem dažādu paaudžu staicelieši saņēma pilsētas domes pateicību.


Bez mazajiem futbolistiem Staicelē futbolu spēlē arī tēvi. Šajā svētku reizē pateicību saņēma futbola komanda „Staiceles bebri” par ieguldīto darbu, izcīnot 3. vietu Latvijas futbola čempionātā 2. līgas Vidzemes zonā. Attēlā: pateicību saņēma Jānis Jaunzems.

Pateicība 1991./92. g. dzimušo zēnu komandai par ieguldīto darbu, izcīnot 2. vietu Latvijas Republikas sacensībās „Ādas bumba 2007”. Komandā spēlēja – Ritvars Āboliņš, Toms Smiļģis, Edgars Tenisons, Dagnis Rīmanis, Mārtiņš Taulavičus, Kalvis Kovisārs, Verners Apiņš, Artūrs Petrivs, Alvis Vītols, Kristaps Taulavičus, Ingus Talcis.


Pateicība Normundam Voldem un Dianāram Konrādam (attēlā) – par ieguldīto darbu, izcīnot 3. vietu Alojas novada pludmales volejbolā.


Antis Bergs, sporta kluba „Čempiņš” vadītājs un tagad arī sporta instruktors pilsētā, pasniedza Atzinības rakstus un kausus tiem, kas veiksmīgāk startējuši kluba rīkotajās sacensībās:

Kristapam Taulavičus – par panākumiem dambretē un šaušanā ar pneimatisko pistoli;
Arturam Vilciņam (attēlā) – šaha vecmeisrtaram;
Mikum Meikulim - par panākumiem novusā;
Ansim Liepiņam - par panākumiem šautriņu mešanā;
Mārcim Arnavam - par panākumiem šaušanā pa skrejošo mežacūku;
Ilgvaram Kubuliņam - par panākumiem galda tenisā.


Treneris Imants Dalka pasniedza diplomus jaunajiem futbolistiem, kuri veiksmīgi piedalījušies dažādos futbola turnīros – Ķekavā, Vidzemē jaunatnes čempionātā „Ādas bumba”, Latvijas skolu kausa izcīņā - tā saucamajā Prezidenta kausā, Somijā Kokkola kausā, skolu sacensībās, Valkā, Limbažu rajona vieglatlētikas sacensībās. Attēlā: pateicību saņēma Edijs Bušs.


Spānijā Palensijas kausā izcīnīta 2. vieta. Katrs dalībnieks par turnīra apmeklējumu saņēma sporta krekliņu un plakātu. Attēlā: balvu saņēma Agris Tams.


VJFC „Staicele” direktors Juris Krastiņš, Limbažu sporta skolas direktores Diānas Zaļupes vārdā, izteica pateicību jauniešiem, kuri spēlēja Limbažu rajona izlasē futbola olimpiādē Ventspilī 2007. gada maijā – Rolandam Jaunzemam, Elvim Arnavam, Sandijam Renckulbergam, Valtam Jaunzemam, Arturam Eglītim, Mārtiņam Sānam, Mikum Meikulim, Rinaldam Apiņam. 6. vieta Latvijā ir ļoti augsts un ievērības cienīgs panākums, kas iegūts kopā ar Limbažu sporta skolu. Attēlā: šiem puišiem arī trenera Imanta Dalkas apsolītā balva – torte, saņēma Mikus Meikulis.


Juris Krastiņš sveica pirmos Latvijas izlases dalībniekus (U-16) – Verneru Apiņu (attēlā) un Arturu Petrivu.


Pasākuma laikā 7 komandas sacentās savā starpā, mēģinot rast pareizās atbildes uz muzeja direktores Indras Jaunzemes un trenera Imanta Dalkas sastādītajiem jautājumiem par sportu Staicelē, Latvijā un pasaulē. Visvairāk jautājumu bija veltīti futbolam.


Viktorīnas gaitai uzmanīgi sekoja līdz žūrijas komisija – Alda Grāvere, Anita Strokša un Indra Jauzeme. Attēlā: Jautrīte Pelēkā, Alda Grāvere, Anita Strokša, Indra Jaunzeme, Agris Rubenis.


Komanda „Zoni” – šie jaunie futbolisti pasākuma laikā pēc pateicībām un balvām tika aicināti vairākkārt. Viktorīnā kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu.


Komanda „Jauktie”.


Komanda „Futbolisti”.


Komanda „Piecas zvaigznes”.


Komanda „Dzenīši”, kopvērtējumā - 3. vieta.


Komanda „Haris” jau sākumā izvirzījās līderos, kopvērtējumā ieguva 2. vietu.


Ne īpaši skaļš, bet noteikti pamanāms līdzjutēju atbalsts.


Komanda „Zīļuki” – 1999. g. dzimušie futbolisti kopā ar vecākiem un treneri Edgaru Konstantinoviču vienīgie bija sagatavojuši nopietnu devīzi:

Mēs esam mazi zīļuki,
Mēs bumbu vārtos protam sist.
Un visiem atgādinām mēs –
No mazas zīlītes aug ozols stiprs!


Visjaunākie uzvarēja, dāvanā saņemot bumbu, kura jāspēlē jau šodien, bet diplomam lielāka nozīme būs pēc 20 gadiem.


VJFC „Staicele” direktors Juris Krastiņš teica paldies treneriem – Ingai Konrādei, Jānim Valaņinam, Edgaram Konstantinovičam (attēlā), Imantam Dalkam, dāvinot grāmatu „Latvijas olimpiskā vēsture”. Grāmata tika dāvināta arī Jānim Bakmanim, Vidzemes Reģiona Futbola Federācijas prezidentam un Staiceles pilsētas bibliotēkai.


Treneris Imants Dalka (attēlā ar Spānijā iegūto krāšņo kausu) rūpīgi iekārtojis izstādi pilsētas bibliotēkā par savu vadīto 1989. – 1996.g. dzimušo zēnu komandu sasniegumiem 2007. gadā dažādos futbola turnīros. Diplomi, kausi un medaļas skatāmi līdz 17. decembrim.

VJFC „Staicele” direktors Juris Krastiņš vēlējās atzīmēt šī pasākuma un citu ar futbola reklāmu saistītu aktivitāšu atbalstītājus un sponsorus – Latvijas Olimpisko komiteju, firmu „Filips”, SIA „Intarnams”, SIA „Radi AVM”, SIA „Salacas būve” un noteikti - Staiceles pilsētas domi.

Sagatavoja Ieva Drone