Staicele - Reportāžas - Foto izstāde

07.11.2007.

Skaistais mums apkārt – fotogrāfiju izstāde

Staiceles ar lauku teritoriju makšķernieku biedrība „Ūdensroze” guva atbalstu Limbažu rajona projektu konkursā „Pilnveidojot sevi, dot citiem!”. Projekta vadītāja Gunta Dalka aicināja atsaukties visa vecuma un dažādas profesionalitātes fotogrāfus un iesniegt gleznaino Salacas krastu, kultūrvēsturisko objektu, interesantu un skaitu vietu fotogrāfijas.

Atsaucās 5 autori – Iveta Apsīte, Vija Kruja, Ieva Drone, Māris Kalējs un Aigars Meisters, kopumā tika iesniegtas 20 brīnišķīgas fotogrāfijas. Trīspadsmit no tām žūrijas komisija izvēlēsies 2008. gada kalendāram, kas ir projekta galamērķis un dos iespēju popularizēt Staiceli kā tūrisma pilsētu. Kalendārā būs atzīmēti mūsu pilsētas tradicionālie pasākumi 2008. gadā.


Izstādes atklāšanā Gunta Dalka atzīmēja: „Gribu teikt lielu paldies visiem autoriem par skaistajām bildēm. Ceru, ka staicelieši novērtēs. Kad būs gatavs kalendārs, nāksim kopā vēlreiz.”

Fotogrāfiju autori saņēma dāvanā svecītes, lai iedvesmas gaismiņa netrūktu arī turpmāk.


Iveta Apsīte fotografē jau kopš 8. klases, īpaši mīļi viņai dabas skati. Vēlme fotografēt no augšas sākās ar kāpšanu kokos, bet konkursā ir Staiceles panorāma, kas fotografēta no ūdenstorņa.


Ievai Dronei, kā pilsētas informatīvā izdevuma redaktorei, fotografēšana ir ikdienas darbs, taču reizēm izdodas noķert arī kādu skaistu mirkli ne tikai pilsētas pasākumos. (Indras Jaunzemes foto)

Ļoti azartiska fotogrāfe ir Vija Kruja. Viņa iemūžina ne tikai sadzīviskos notikumus, bet notver arī neparastākos mirkļus Staicelē.


Tūliņ tika izteiktas domas par bildēm, kurām noteikti jābūt kalendārā.


Izstāde pilsētas bibliotēkā skatāma līdz 21. novembrim.

Sagatavoja Ieva Drone