Staicele - Reportāžas - 6. putnu pašvaldību salidojums

08.09.2007.

Staicelieši piedalās 6. putnu pašvaldību salidojumā Jūrmalā

8. septembrī Staiceles pašvaldības delegācija – Agris Rubenis, Ilga Šmite, Daira Mangulsone, Aina Rubene un Atis Eglītis ciemojās Jūrmalā. Tur jau sesto reizi kopā pulcējās to pašvaldību pārstāvji, kuru pilsētas vai pagasta ģerbonī kāds putns. Pavisam Latvijā ir 17 tādas pašvaldības, šoreiz kopā sanāca 14. Interesanto pasākumu aizsāka Gulbenes mērs Nikolajs Stepanovs, ilggadējie dalībnieki to vērtēja atzinīgi un tikās kā „labi draugi”.


Delegāciju vadītāji pieņemšanā pilsētas domē pie Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica.


Nesen izveidotā Jūrmalas pilsētas muzejā varēja aplūkot Olitas Gulbes, jūrmalnieces, gleznu izstādi un tēlnieka Stefana Močuļska darbus.


Pašvaldību pārstāvji ekskursijā pa pilsētu – Jūrmalas pludmalē.


Ekskursiju pa Jomas ielu vada muzeja darbiniece.


Staiceles delegācija – no kreisās: Atis, Daira, Ilga, Aina.


Bulduros notika Ata Kronenberga 120. dzimšanas dienai veltīts pasākums – gadatirgus, priekšnesumi, atrakcijas.


Gadatirgus laikā Staiceles domes izpilddirektoru Agri Rubeni un Gulbenes mēru Nikolaju Stepanovu intervēja Dace Ķezbere no Ģimenes TV.


Jūrmalas brīvdabas muzejā, kurš vairāk tendēts uz zvejniecību, vispirms bija konkurss – jāpazīst putni un jānosaka, kāds katras pašvaldības ģērbonī.


Pēc tam - zivju degustācija. Attēlā centrā Atis Eglītis.

Par saviem iespaidiem stāsta Agris Rubenis: „Iepazinos tuvāk ar pašvaldību vadītājiem un pārējiem darbiniekiem. Runājām par aktuālāko politikā, arī par novadu veidošanu.

Pa Jomas ielu kājām nebiju gājis kādus 34 gadus, kopš dienēju armijā Rīgā.

Ievēroju Jūrmalā ļoti skaistas lietas, piemēram, trotuāri, kur veloceliņi iezīmēti sarkanā krāsā. Bet ir arī tas pats, kas mums Staicelē, - pilsētas centrā nesakopti īpašumi.

Mums bija iespēja tikt uz Normunda Rutuļa solokoncertu Dzintaru koncertzālē, kur vairāk kā 2000 vietu. Domāju, kas tad tur būs tik vēlā rudens vakarā, bet zāle bija pilna.

Kopumā pasākums interesants, atbalstāms, tas ir labi, ka vienu reizi gadā satiekas cilvēki ar kopējām interesēm un pasēž arī pie alus kausa.”

Sagatavoja Ieva Drone, Agra Rubeņa foto.