Staicele - Reportāžas - Nometne „Spožā nots”

01.08.2007.

Nedēļa kopā ar saksofonu

30. jūlijā Staicelē sākās džeza saksofonistu radošā nometne „Spožā nots”.


Veselu nedēļu mūsu pilsētā 28 jaunieši kopā ar izciliem meistariem iejutīsies džeza mūzikas pasaulē un cels savu saksofona spēles prasmi izcilu pedagogu vadībā.


Nometnes atklāšanā pilsētas mērs Jānis Bakmanis teica: „Man kārtējo gadu ir ļoti patīkami redzēt jūs Staicelē. Stārķis un saksofons – šie divi simboli ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē ir ļoti svarīgi – stārķis ar savu misiju un saksofona skaņas. Par visu, kas pilsētā notiek sakarā ar saksofonu un džeza mūziku, esam pateicīgi Raimondam Raubiško, kurš bija viens no šīs idejas autoriem. Tad Alvilam Altmanim, viņš arī, 8 gadus atpakaļ, sāka šo lietu, Denisam Paškevičam, kurš piedalījās konkursā 1999. gadā un toreiz ļoti nopietni spēlēja. Šie divi kungi šodien ir nometnes vadītāji un organizētāji.”


Jānis Bakmanis sveic komponistu un nometnes vadītāju Alvilu Altmani.


Jānis Bakmanis sveic džeza saksofonistu un nometnes vadītāju Denisu Paškeviču, kurš spēlējis daudzās valstīs un daudzās koncertzālēs, bet reizi gadā viņš noteikti spēlē stārķu pilsētā Staicelē.


Sveicienu saņēma arī visi nometnes dalībnieki. Nometnes dalībnieku vidū Staiceles jaunieši Alvis un Toms. Viņus pazīstam, dzirdējām pavisam nesen, jauki muzicējot Svētā putna „Pivälind” svētkos pie „Cepļa” ēkas. Attēlā staicelietis Alvis Apiņš nometnes atklāšanā.

Atklāšanā tika vēstīts, ka 2009. gads saistībā ar džeza saksofonmūziku Staicelē būs īpašs – par godu Raimonda Raubiško 70 gadu jubilejai un pasākuma „Spožā nots” desmitgadei tiks rīkots starptautisks džeza saksofonmūzikas konkurss, bet tagad tam cītīgi jāgatavojas, lai Latvijas saksofonisti varētu godam aizstāvēt sevi citu valstu mūziķu vidū.


Abi nometnes vadītāji teica paldies Ārijai un Jānim Bakmaņiem par iespēju tikties šajā nometnē, par Staiceles sakoptību un jaunajām lietām, ko pēc gada mūsu pilsētā var ieraudzīt. Aicināja nometnes dalībniekus nopietni atvērties kopīgam radošam darbam, jo nometne noslēgsies sestdien, 4. augustā plkst. 16.00 kultūras namā, ar koncertu, uz kuru mīļi tiek aicināti daudzi, daudzi klausītāji un jo īpaši staicelieši. Alvils Altmanis pastāstīja: „Šogad mēs izvēlējāmies tikai saksofona mūzikas koncertu, kurā piedalīsies visi nometnes dalībnieki, meistarklašu pasniedzēji – Alvils Altmanis, Deniss Pačkevičs, Indriķis Veitners, džeza kvartets „Riga Groove acoustic” (Deniss Paškevičs – saksofons, Madars Kalniņš – klavieres, Andris Grunte – bass, Kaspars Grigalis – sitamie instrumenti) un Rauls Soots, viesmākslinieks no Igaunijas.” Visi talantīgie mākslinieki, kurus varēsim redzēt koncertā, darbosies ar jauniešiem nometnē.


Saksofonistu kopkora mēģinājums.


1.augusta vakarpusē nometnes dalībnieki kopā ar pedagogiem muzicēja pilsētas centrā pie jaunās kafejnīcas „KĀRE”, lai atzīmētu šo priecīgo notikumu un aicinātu staiceliešus 4. augustā uz koncertu.


Meiteņu muzicēšana bija klausītāju sajūsmas pavadīta.


Pēc koncerta pilsētas mērs Jānis Bakmanis aicināja mūziķus kafejnīcā un, atkarībā no katra vēlmēm, uzsauca kokteiļus vai alus glāzes.

Koncerta mirkļi videofragmentā (18.8Mb, 3m02s) >>>

Sagatavoja Ieva Drone