Staicele - Reportāžas - Stāsts par zivīm

20.-21.07.2007.

Stāsts par to, kā lielās zivis dīķī nokļuva

Pusgadu Staiceles Mūzikas un mākslas skolā strādā māksliniece Digna Čuikova, un šajā īsajā laika posmā viņa paspējusi sevi nopietni pieteikt pilsētas sejas veidošanā. Tā arī lielo zivju instalācijai dīķī pie topošā Tūrisma informācijas centra ir tieša saikne ar mākslinieci. Pastāstījusi savu ideju domes priekšsēdētājam Jānim Bakmanim, viņa saņēma uzdevumu to nekavējoties īstenot.

Mākslas skolas keramikas darbnīcā tapa lielo zivju pusītes, kuras vajadzēja sastiprināt kopā. Te talkā gan ar padomu, gan praktisku palīdzību nāca neaizvietojamais elektriķis, gaismotājs un santehniķis vienā personā - Māris Borisovs, kā arī Udo Gustavsons.


Māra darbnīcā notiek zivju sastiprināšana.


Vispirms zivi apsaitē, tad piepilda ar putām, kas saturēs kopā. Visiem notikumiem seko līdzi arī domes priekšsēdētājs, jo līdz Vidzemes lībiešu svētku sākumam 21. jūlijā palikušas nedaudz vairāk kā 12 stundas.


Māksliniece Digna iekrāso zivij, ko pati dēvē par jūras bulli, „sejas pantus”.


Varam droši teikt – lielā zive labsirdīga bija...


Otrā rītā zivs tiek atsaitēta un novērtēts, vai to varēs uzstādīt.


Ceļojums uz pilsētas centrālo dīķi.


Māris gatavojas zivju uzstādīšanai, ūdens necaurlaidīgais tērps kalpo jau gadu desmitiem, bet Digna gatava mesties palīgā, ja tas būs vajadzīgs, pat bez speciāla tērpa. Abi piekrīt populārajam teicienam - māksla prasa upurus.


Būs labi!


Kad nav neviena palīga un nav arī kabatu, Mārim jāiztiek kā ir...


Arī ceturtā zivs ieņem savu „goda vietu”.


Mūsu pilsēta kļuvusi bagātāka par vēl vienu mākslas darbu. Daži pilsētnieki jau tajā pašā dienā šo darbu novērtēja atzinīgi un teicās pārņemt ideju savās mājās.

Sagatavoja Ieva Drone