Staicele - Reportāžas - VJFC Staicele

02.04.2007.

VJFC Staicele

Sporta nodarbības 1. - 5. klašu skolēniem

Kopš 2006. gada rudens pirmdienās un sestdienās pie manis, Ingas Konrādes, uz treniņiem var nākt visi interesenti sākot no 1. klases līdz pat 5. klasei (gan zēni, gan meitenes). Kad komplektēju grupu, daudzas meitenes izrādīja interesi, tomēr bija dažas, kurām vecāki neļāva piedalīties, jo baidījās laist meitenes uz futbola treniņiem. Kaut meitenēm paskaidroju, ka mūsu darbs nebūs padziļināta futbola apguve, bet gan vairāk kā vispārējās fiziskās sagatavotības (tas ir visu fizisko īpašību – ātruma, izturības, lokanības un arī spēka) attīstīšanas, tomēr bērni uz treniņiem netika palaisti. Varbūt tāpēc jāizmanto iespēja un jāpaskaidro arī citiem vecākiem. Iespējams ir bērni, kas nezina - lai gan treniņ grupa oficiāli ir futbola treniņ grupa, tomēr mūsu darbs nav tāds.

Pirmajā treniņu gadā strādājam pie vispārējās fiziskās sagatavotības līmeņa pacelšanas. Par pamatu visam tiek ņemta vieglatlētika un kustību rotaļas. Šeit gribētu piebilst par rotaļu nozīmīgumu, jo rotaļu laikā nereti tiek noskrieti pat vairāki kilometri (tikai neaizskrienot nekur tālu), lieliski attīstot dažādas fiziskās īpašības. Tāpat ziemas mēnešos tika apgūtas dažādas sporta spēļu pamat prasmes un noteikumi – tika spēlēts gan futbols, gan tautas bumba, gan basketbols, gan florbols, gan “tīkla bumba” (agrāk saukts par “pionierbolu” - volejbola atvasinājums, tiek spēlēts ar bumbas ķeršanu un mešanu nevis piespēlēm, servēm un gremdēm). Šie bērni varēs turpināt jau iesāktās nodarbības un pierādīt sevi kā jaunie vieglatlēti.

Protams, nodarbībās neiztikt arī bez garākiem (krosa) un īsākiem (sprinta) skrējieniem, bez dažādiem vingrojumiem un vingrinājumiem. Tā, piemēram, nedēļu pirms Lieldienām, 31. martā mums bija skrējiens Pretim pavasarim līdz Ķekaru atpūtas vietai, kur atpūtāmies, cepām desiņas, metām pašu veidotos šķēpus un spēlējām spēles. Mūsu skrējiens līdz atpūtas vietai bija ar nelielām “pieturiņām” - …


… uzkāpām uz Lielā akmens un …


… apskatījām Vīksnu alas. Šīs ekskursijas noslēgumā ieplānojām nelielu atpūtu vasarā pie ūdens Ungurpils pludmalē kopā ar vecākiem.

Inga Konrāde, VJFC Staicele trenere,
autores foto
 

Mūsu mazie futbolā

Sācies jaunais futbola gads. Mūsu mazie futbolisti, 8 un 9 - gadīgie zēni, krietni ziemā strādājuši, pilnveidojot tehniku darbībā ar bumbu un vispusīgi fiziski attīstoties.

Piedalīšanās telpu futbolā mazajiem sagādāja lielas grūtības. Viņi pēc Staiceles vidusskolas sporta zāles nespēja pierast pie Smiltenes un Ogres sporta hallu plašumiem. Sākumā bērni apjuka, bet jau pēc divām, trim spēlēm spēja parādīt labu un saturīgu spēli. Apspēlējām gadu vecākus zēnus no Rūjienas un Ķekavas, bet zaudējām līdzīgā spēlē Valmieras FK ar rezultātu 1:0, kaut gan visa spēle ritēja vienīgi pie valmieriešu vārtiem. Pagaidām mūsu 8 – gadīgie zēni nav zaudējuši, spēlējot ar sava vecuma zēnu komandām.

Pirmās draudzības spēles uz zālāja parādīja, ka zēni daudz ko prot un sāk izprast futbola spēles būtību. Aktīvi un centīgi ir alojieši, sevišķi Uvis Rūsa, Artūrs Kārkliņš, Filips Paegle, Renārs Zlaugotnis, Raivis Miķelsons. Labu spēli rāda mūsu uzbrukuma līnija – Ronalds Līsmanis, Uvis Rūsa, Jānis Taulavičus. Bet vislielāko darba apjomu veic Alvis Jaunzems, spēlējot pussarga postenī. Daudz vēl jāstrādā, lai arī aizsargu līnijas spēlētāji varētu laukumā droši spēlēt un būt pārliecināti par savām spējām. Individuālā tehnika jāpilnveido un jāattīsta visiem, bet svarīgs ir arī cīņasspars, pašaizliedzība un sapratne savā starpā. Lēnām, bet noteikti progresē Artūrs Kārkliņš, Krišs Pinkulis, Emīls Konrāds, Filips Paegle. Vārtus arvien labāk sargā Renārs Zlaugotnis.

8 un 9 gadi, tas ir vecuma, kad jāattīsta tādas fiziskā spējas kā veiklība, izturība, lokanība, līdzsvars. Izpētīts, ka neaktīvais dzīvesveids samazina bērna fiziskās attīstības un sagatavotības līmeni, bērni ir pakļauti riska faktoriem. Sirds un asinsvadu sistēmas slimību izplatība aktuāla arī bērnu vecumā. Treniņi futbolā uzlabo skeleta kaulu sistēmu, līdz ar to vēlākajos gados pasargā no saslimšanas ar osteoporozi.

Edgars Konstantinovičs, VJFC Staicele treneris
 

2007. gada ziemas čempionāta rezultāti VJFC
1989. – 1996. gadā dzimušajiem zēniem

Šajā ziemā jaunie Staiceles futbolisti, kuri trenējas pie Imanta Dalkas, spēlēja 7 grupās. Šogad labāk veicās vecākajām grupām, kaut gan, nenovērtējot pretinieku un neatdodot katrai spēlei spēku, kas tai nepieciešams, pirmās vietas izpalika.

1989. – 1990. gadā dzimušo vecuma grupā mums startēja gadu un divus gadus jaunāki puiši nekā pārējās komandās, un iekļūšana finālā jau vien bija panākums. Arī finālā klātos labāk, taču 3 pamatsastāva spēlētājiem bija jābrauc uz Latvijas ziemas olimpiādi. Tāpēc sastāvs bija vājināts un kopumā izcīnījām 5. vietu no 9 komandām.

1991. gadā dzimušo vecuma grupā startēja 12 komandas, tās tika sadalītas 3 apakšgrupās. No savas apakšgrupas izkļuvām kā līderi un fināla sešiniekā palaidām garam tikai Ogres pirmo komandu un Priekuļus, ko priekšsacīkstēs uzvarējām ar 4:0, taču finālā zaudējām 1:2.

1992. gadā dzimušo vecuma grupā startēja 9 komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Savā apakšgrupā ieguvām pirmo vietu, un finālisti pamanījās nozaudēt Smiltenes komandai (0:1), tā kārtējo reizi paliekot otrajiem.

1993. gadā dzimušo vecuma grupā startēja 7 komandas, kuras spēlēja vienā riņķī – katra ar katru. Sīvi spēkojoties ar līderiem, šīs vecuma grupas puiši ieguva 4. vietu, kas ir labāks sasniegums kā pagājušajā gadā.

1994. gadā dzimušie arī spēlēja vienā grupā, kurā piedalījās 7 komandas. Šogad veicās labāk, pirmo reizi uzvarēta Valmiera un ar līderiem nospēlēts godam. Tāpēc arī 3. vieta likumsakarīga. Nedaudz pietrūka spēlē ar Ogres komandu, tad rezultāts būtu vēl labāks.

1995. gadā dzimušo vecuma grupa startēja divās apakšgrupās. Staiceles zēni iekļuva spēcīgākajā, no kuras pirmās vietas ieguvējs FK Alberts no Rīgas kļuva par valsts čempioniem zāles futbolā šajā vecuma grupā. Otrais - Rīgas Dinamo. Trešie esam mēs. Tā fināls šogad neiznāca, kaut pagājušajā gadā puiši spēlēja valsts finālā. Tas nozīmē, ka citas komandas pilnveidojušas spēli un mums jādara tas pats. Kopā šajā grupā piedalījās 9 komandas.

1996. gadā dzimušie zēni ziemas čempionātā nepiedalījās, jo pirmajā aplī zēni bija apslimuši, bet otrajā - datumi sakrita ar citu apakšgrupu spēlēm. Sakarā ar to, ka šajā grupā pavisam spēlē 15 komandas, spēlēs nepārcēla.

Tagad futbolā sākusies vasaras sezona – staiceliešu un valmieriešu saspēle

Imants Dalka, VJFC Staicele treneris

 

VJFC Staicele PAPLAŠINĀS

VJFC Staicele ar š. g. 1. janvāri Pālē un Ainažos atvēra jaunas treniņu grupas futbolā. Pālē ir jauna sporta halle un labs futbola laukums, tādējādi treniņu darbs var noritēt gandrīz ideālos apstākļos. Tā kā Staicelē ir vidusskola, tad šis ir mēģinājums iesaistīt lauku skolu bērnus regulārās futbola nodarbībās, lai pēc pamatskolas beigšanas daļa bērnu dotos mācīties uz Staiceles vidusskolu un turpinātu trenēties un spēlēt futbolu Staiceles komandās.

Lai bērnus piesaistītu futbolam, 2., 3., un 4. aprīlī Staicelē tika organizēta sporta nometne jaunajiem futbolistiem. Īsajā un intensīvajā nometnē bērni iepazinās ar Staiceli, dzīvoja labos apstākļos internātā un trīs reizes dienā trenējās. Ar sporta nometni bērni bija ļoti apmierināti un izteica vēlēšanos tādās piedalīties vēl.

Cerams, ideja par VJFC Staicele paplašināšanu un iecere nākotnē dot iespēju jebkuram lauku bērnam nodarboties ar futbolu augstākā līmenī pēc dažiem gadiem nesīs augļus, un nepaliks nepamanīts neviens talantīgs jaunais futbolists.

Jānis Valāņins, VJFC Staicele treneris