Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris  LAT
  
 Staicele.lv (2007-2012) | Aloja.lv (2007-2011)                                ENG
  

 Organizācijas - ESCO - 5.konference

"Eiropas stārķu pilsētu organizācijas (ESCO)" 5. konference
20.-22.10.2005. Komarovce, Slovākija

Piektā ESCO konference Slovākijā

   Slovākijas pilsētā Komarovcē laikā no 2005.gada 20.līdz 22.oktobrim norisinājās piektā ESCO konference. Saskaņā ar organizācijas statūtiem, konferences noris reizi gadā vienā no organizācijā iesaistītajām pilsētām pēc rotācijas principa. Tā 2001.gada 21.aprīlī ,kad organizācija tika dibināta - pie mums Staicelē, 2002.gadā nākamā konference notika Vācijas pilsētā Storkow, 2003.gadā – Ukrainas pilsētā Busk, 2004.gadā -Čehijas pilsētā Luka nad Jihlavou. Nākamgad konferences delegātus un viesus uzņems Lietuvas pilsēta Ramygala.

   Konferences gaitā atskatījāmies uz paveikto laikā starp konferencēm ,tika ievēlēta jaunā organizācijas valde, izvirzīti konkrēti uzdevumi ,noteikti mērķi un turpmākās darbības prioritātes.

   Konferences dalībniekus un viesus iepriecināja no Staiceles atceļojusī bērnu zīmējumu izstāde „Mana pilsēta-stārķu pilsēta”.Šīs izstādes turpmākais ceļš vedīs uz Storkow (Vācija) ,bet pēc tam uz Busk (Ukraina).

   Konferences darbs sākās ar mājastēva- Slovākijas pilsētas Komarovces pašvaldības vadītāja Aleksandra Szaniszlo uzrunu un apsveikumu . Organizācijas priekšsēdētājs Jānis Bakmanis iepazīstināja klātesošos ar konferences delegātiem, uzsverot, ka mūsu organizācijai ir nākotne, mēs darām vajadzīgu un interesantu darbu ,jo sanākam kopā jau piekto reizi.

   Ar Uzņemšanas deklarācijas parakstīšanu mūsu organizācijai tika piepulcināts jauns biedrs-Daugavpils rajona Demenes pagasta pašvaldība. Demenes pagasta ģerboni rotā divi melnie stārķi.

   Noklausījušies organizācijas koordinatores Ilonas Trēziņas atskaiti par paveikto laikā starp konferencēm, klātesošie sešu pašvaldību delegāciju pārstāvji aktīvi iesaistījās diskusijās, atklājot arī savās pašvaldībās paveikto ,nosaucot konkrētas problēmas un to risinājumus, kā arī daloties savās pārdomās un idejās par turpmāko organizācijas darbu.

   Ramygalas pašvaldības vadītājs Valdas Chirv uzteica mūsu keramikas pulciņa dalībniekus, kas ar panākumiem piedalījās keramikas nometnes darbā Ramygalā laikā no 1.-10.augustam.

   Storkow ( Vācija) tūrisma nodaļas vadītājs un organizācijas priekšsēdētāja vietnieks Verners Krumbeins pateicās par iespēju bērniem piedalīties zīmējumu konkursā „Mana pilsēta-stārķu pilsēta”, kā arī uzaicināja visus piedalīties floristikas darbu festivālā „Salmu stārķis”2006.gada augustā Storkowā. Tika demonstrēta arī jaunā ,17.oktobrī atvērtā , organizācijas mājas lapa www.storkcity.org . Tās administrēšanu un uzturēšanu laipni uzņēmusies Vācijas puse.

   Busk (Ukraina) ģimnāzijas direktore Olga Antonišina ieteica organizācijai turpināt iesāktos projektus, kā arī turpmāk iesaistīties filoloģiska rakstura aktivitātēs. Tā piemēram apkopot leģendas, nostāstus u.c. folkloras mantojumu par stārķa tēmu, kā arī savākt materiālus vārdnīcai kā stārķis tiek dēvēts dažādos novados. Ukrainā vien esot zināmi vairāk nekā seši dažādi nosaukumi vārdam „stārķis”. Viņasprāt , vērtīga būtu arī skolēnu apmaiņa un draudzēšanās starp skolām.

   Konferences gaitā tika izvirzītas interesantas idejas un priekšlikumi, kā arī veicamie darbi nākošajam periodam.

   Iepazinušies ar Košices rajonu ,baudījuši slovāku un ungāru čardaša ritmus, kā arī pabijuši pie viesmīlīgajiem vīndariem Ungārijā ,no draudzīgās Komarovces šķīrās konferences delegāti ,lai turpinātu sadarbību un tiktos jau nākamgad Lietuvas pilsētā Ramygalā.


5„ESCO”konferences delegāti Slovākijas pilsētas Košices apmeklējuma laikā


Draudzīgā sarunā un domu apmaiņā Busk (Ukraina) pašvaldības vadītājs Vasil VOVK , Staiceles pašvaldības vadītājs Jānis BAKMANIS un domes priekšsēdētāja vietnieks Gatis ENDZIŅŠ


Rit 5.ESCO konferences Komarovcē (Slovākija) darbs. Fonā skatāma starptautiskā bērnu zīmējumu izstāde „Mana pilsēta- stārķu pilsēta”


Rit 5.ESCO konferences darbs. Priekšplānā konferences delegāti Gatis ENDZIŅŠ (Staicele) un Ruta PAVLOVA no Demenes pašvaldības ( Latvija)


 

Sākums - jaunumi
PILSĒTA
 Noderīga info
 Vēsture, ģeogrāfija
 Simbolika
 Staiceles lepnums
 Iedzīvotāji
 Organizācijas
 Lauksaimniecība
 Uzņēmumi
PAŠVALDĪBA
 Pārvalde, kontakti
 Deputāti, komitejas
 Sēdes, lēmumi
 Projekti
 Publiskie iepirkumi
 Sociālais dienests
 DTRC Vīķi
 Dienas aprūpes c.
 Bāriņtiesa
 Dzimtsarakstu nod.
 Komunālais uzņ.
TŪRISMS
 Tūrisma info, TIC
  - Tūrisma objekti
  -
Maršruti
 Naktsmītnes
 Kempings
 Ēdināšana
 Makšķerniekiem
 Autobusu saraksts
KULTŪRA
 Pasākumi
 - Tradicionālie pasāk.
 Reportāžas
 Kultūras nams
 Bibliotēka
  - ESIP
 Muzejs Pivālind
 TLM Studija Staicele
 Staiceles baznīca
IZGLĪTĪBA
 Vidusskola
 - Pirmskolas izglītība
 Mūzikas-mākslas sk.
 IIC Krustpunkti
 VJFC Staicele
SPORTS
 Sports Staicelē
PRESE
 Alojas novada vēstis
 Kastanis 1999-2009Lapu veido
Māris KALĒJS
t. 29216755
marissanne.lv


SANNE


 


 

Staiceles pilsētas pārvalde
Lielā 7, Staicele, Alojas novads, LV-4043
Tālr.: 64023030, fakss: 64023036, e-pasts: staiceles.dome@staicele.lv

Šī ir vēsturiskā, pirmā Staiceles pilsētas pašvaldības interneta lapa staicele.lv no 2007. līdz 2012.gadam!
Informācija pēdējoreiz labota 2012.gada decembrī