Staicele - Pasākumi - Medus diena 2012

2012.gada 15.septembrī
Medus diena

15.septembrī Medus dienā savā bišu dravā gaidīs Staiceles biškopis Almants Štelcs
t. 29170349.


Bitenieki visā Latvijā aicina apmeklēt savas dravas šī gada 15.septembrī. Staicelē arī 14. septembrīLatvijas Biškopības biedrība (LBB) aizsāk jaunu tradīciju, katru gadu septembra trešā sestdiena turpmāk būs Medus diena dravā. Šogad tas ir 15. septembris, kad bitenieki no dažādiem Latvijas novadiem vērs savas dravas ikvienam apmeklētājam. Dravā būs iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādām medus šķirnēm, uzzināt kā rodas medus, degustēt un iegādāties to.

Medus iegūšana nav iespējama bez bišu un biškopja kopīga darba. Bites nes nektāru no ziediem un šūnās to pārvērš par medu, savukārt biškopis rūpējas par bitēm, to veselību, veicina saimju attīstību un sagatavo medu tādā gala produktā, lai tas būtu ērti lietojams ikvienam medus ēdājam.

„ Medus dienas dravā mērķis ir popularizēt biškopības nozari, biškopja amatu un, protams, arī bišu produktus. Dravas apmeklējums sniegs ikvienam zināšanas par medus sastāvu, tā labajām īpašībām un atšķirīgajām medus šķirnēm. Biškopji sniegs atbildes uz jautājumiem – kā rodas medus, kur un kā iegādāties kvalitatīvu medu. Biškopja arods ir viens no senākajiem Latvijā un par to mēs varam pārliecināties arī Latvju dainās. Tāpēc medus viennozīmīgi ir ne tikai dabīgs un veselīgs, bet arī ļoti latvisks produkts,” par Medus dienu dravā stāsta LBB valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Šogad savas dravas vērs biškopji no dažādiem Latvijas novadiem.
Biškope Liena Muceniece no Lielvārdes novada, Kaibalas; Agnese Sitnika no Daugavpils novada, Līksnas pagasta. Biškopis Juris Ronis no Engures novada; Almants Štelcs no Alojas novada, Staiceles; Viesturs Karlivāns no Burtnieku pagasta; Egons Upītis no Talsu novada, Balgales pagasta; Jānis Sulutaurs no Ķekavas novada, Daugmales pagasta; Mārtiņš Krauklis no Pārgaujas novada, Straupes pagasta; Jānis Vainovskis no Brocēnu novada, Blīdenes pagasta.

Biškopis Almants Štelcs gaidīs interesentus ne tikai 15. septembrī, bet jau 14. septembrī, piektdien plkst. 10.00, kad dravu apmeklēs Staiceles skolēni.

Ikviens interesents var apmeklēt dravu bez maksas. Biškopji gaidīs gan individuālus apmeklētājus, gan grupas: ģimenes, darba kolektīvus, skolēnus, draugu kompānijas.

Līdz 15. septembrim apmeklējamo dravu skaits tiks papildināts, biškopju kontakti atrodami LBB interneta mājas lapā www.strops.lv

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zēģele
Latvijas Biškopības biedrība
Tālr.:26409474

Papildus informācija:
Normans Graustiņš
Latvijas Biškopības biedrība
Tālr.: 29529702
www.strops.lv