Staicele - Reportāžas - Staicele 2012.gada vasarā

07.09.2012.
Atskats uz notikumiem vasarā Staicelē

JŪNIJS

JĀŅU IELĪGOŠANA Staiceles tirgus laukumā

Pasākuma laikā notika pankūku cepšana, tirgošanās ar mājās gatavotiem gardumiem, Jāņu apdziedāšana un sveikšana. Pasākumu organizēja biedrība „Staiceles seniori”.


LĪGO SVĒTKI

Turpinot iesāktās Staiceles tradīcijas arī šogad notika Ziemeļu un Dienvidu gājiens, kad staicelieši satikās futbola laukumā, lai apdziedātu pretiniekus un noskaidrotu, kura debesu puse šogad spēcīgāka. Saulgriežu dziesmas dziedāja arī Staiceles kultūras nama ansamblis „Vēlreiz”. Pēc dziedāšanas, Līgu un Jāņu sveikšanas līgotāji mielojās ar desiņām, sieru, kvasu un alu. Kaut arī lietus nemitējās līt, norisinājās arī futbols, kurā šogad spēcīgāki bija dienvidnieki.


JŪLIJS

ALOJAS NOVADA PAŠVALDĪBAS 3. SPORTA SVĒTKI

14. jūlijā Staicelē norisinājās Alojas novada pašvaldības 3.sporta spēles. Svētkos piedalījās pašvaldības no Alojas, Braslavas, Brīvzemniekiem un Staiceles.

Svētku programma bija plaša, kurā ikviens sportotgribētājs varēja startēt gan komandā, gan individuāli.

Jau rīta agrumā pirmie sacensības uzsāka makšķernieki. Paralēli sporta aktivitātēm futbola laukumā norisinājās arī šaušanas sacensības Staiceles šautuvē „Pūces”.
Komandu startos- volejbolā, stafetē un pārvalžu trīscīņā veiksmīgāki izrādījās alojieši, bet staicelieši palika nepārspēti makšķerēšanā, futbolā un šaušanā.
Sporta svētki noslēdzās ar šādu vietu sadalījumu:
1)Aloja;
2)Staicele;
3)Braslava;
4)Brīvzemnieki;

Sacensību rezultātus skatīt šeit: https://docs.google.com/file/d/0B0FXVDUk7V4MelRiamJPdUNvd2s/edit?pli=1
https://docs.google.com/file/d/0B0FXVDUk7V4MNFM1d2VCOXRsanM/edit?pli=1
TOP TAP COMPANY NOMETNE STAICELĒ

No 13. jūlija līdz 22.jūlijam Staicelē norisinājās TOP TAP COMPANY stepa nometne. Nometnes noslēgumā Māra Pūra vadītā TOP TAP COMPANY sniedza koncertu Staiceles iedzīvotājiem un viesiem pilsētas svētku laikā. Koncertā piedalījās arī perkusionists Nils Īle.

Bildes 8762, 8782, 8818, 8850, 8862, 8898, 8977


STAICELES PILSĒTAS UN SVĒTĀ PUTNA „PIVĀLIND” SVĒTKI

Svētki tika atklāti ar svinīgu dievkalpojumu un koncertu Staiceles baznīcā. Vēlāk visi interesenti devās uz muzeju krogu „Pivālind”, kur notika svinīga trīsgadīgo staiceliešu uzņemšana pilsētnieku kārtā, kad ciemos bija atlidojis arī pats Stārķis Profesors un kopīgi tikai veidots „Pogu stārķis”.

Vēl dienas gaitā pilsētas viesiem bija iespēja nofotografēties improvizētā foto studijā, kā arī apskatīt Staiceles amatnieku darinājumus „Mākslinieku šķūnī”.
Savukārt Staiceles pilsētas bibliotēkā bija aplūkojamas divas izstādes- Elitas Kalniņas fotogrāfiju izstāde „Aizraušanās, kas vieno” un Ligitas Dubovas dienziežu izstāde „Vienas dienas prieks”.

Svētku noslēgumā visi kopā ballējās zaļumballē pie muzeja kroga „Pivālind” grupas „Vakara variants” mūzikas pavadībā.Bildes .. 8648, 8704, 7391


TŪRISMA RALLIJS- BRĪVDIENU IZBRAUCIENS „MINHAUZENA NERĀTNĪBAS ZIEMEĻVIDZEMĒ”

28. jūlijā notika tūrisma portāla www.atputasbazes.lv rīkotais tūrisma rallijs - brīvdienu izbrauciens „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”. Maršruts veda arī pa Alojas novadu, kur tūrisma rallija dalībniekiem bija iespēja uzzināt par Staiceles vēsturi, Profesora namu un viens no uzdevumiem dalībniekiem bija jāveic klētiņā, kas atrodas brīvdabas kompleksā ar Mākslinieku šķūni.

Kamēr norisinājās rallijs, muzejā „Pivālind” vēstures stundu klausījās 1987.gada Staiceles pamatskolas absolventi (audzinātāja Vija Brente). Pēc vēstures apgūšanas absolventi devās ekskursijā pa Staiceli, lai apskatītu, kas gan šo 25 gadu laikā ir mainījies Staicelē. Bilde 7404


AUGUSTS

11.PUTNU PAŠVALDĪBU SALIDOJUMS

Augusta vidū Staiceles pilsētas pārstāvji jau 11.reizi piedalījās Putnu pašvaldību salidojumā (pašvaldības, kuru ģerboni rotā kāds putns), kas notika Gulbenes novadā. Putns ir attēlots vairākos Latvijas pašvaldību ģerboņos: Dundagas pašvaldības – mednis, Ļaudonas pašvaldības – grieze, Ģibuļu – bezdelīga, Līvānu – vanadziņš, Demenes pagasta padomes – divi melni stārķi, Rubenes pašvaldības – rubenis, Ērgļu - ērglis, Lubānas – pīle, Gulbenes - gulbis, Dagdas – fenikss, Staiceles – stārķis, Preiļu – krauklis un Jūrmalas – kaija. Šogad mūsu pulkam pievienojās Rūjienas pašvaldība.
Sagatavoja Staiceles muzeja krājuma glabātāja Anda Timermane.
Foto Indra Jaunzeme, Liāna Lilenblate- Sipko un Rolands Jaunzems