Staicele - Reportāžas - Mūzikas un mākslas skola - Koncerts un ledus skulptūras

25.02.2012.
"Spožās nots" koncerts Staiceles Mūzikas un mākslas skolā un ledus skulptūru izstāde

25. februārī Staiceles Mūzikas un mākslas skolas Kamīna zālē Mūzikas festivāla "Spožā nots" projekta ietvaros notika KONCERTS. Klātesošos iepriecināja Mazsalacas novada Jauniešu pūtēju orķestris (vadītājs: Kārlis Vanags - komponists, mūziķis, Staiceles MMS pedagogs).

Orķestris izpildīja:
1. Te Deum Prelude (M.A.Charpentier)
2. The Young Verdi (T.Parker)
3. Draudzes Bazārs (R.Pauls/arr. A.Krūmiņš)
4. Valkas valsis (A.Riekstiņš)
5. Der Lustige Winzer (A.Bosendorfer)
6. Es skrienu (L.Reiniks/arr. M.Birnis)

Koncerta noslēgumā Kārlis Vanags izpildīja improvizāciju kopā ar Rūdolfu Dankfeldu - vienu no daudzsološākajiem jaunajiem bundziniekiem Latvijā, kurš nupat ir atgriezies no mācībām ASV.

Šajā priekšnesumā Kārlis Vanags izmantoja arī pūšamo sintezatoru AKAI EWI. Šis instruments tika izgudrots 20.gs. 80-tajos gados, un popularitāti ieguva pateicoties tādiem mūziķiem kā Michael Brecker un Bob Mintzer.


Kārlis Vanags un orķestris


Maģiskais saksofons - flauta


Bundzinieks


Improvizācija


Abi muzikanti


Pasākuma otrajā daļā skolas priekšā, Maģiskajā aplī tika atklāta Ledus skulptūru izstāde, kuru veidoja Staiceles Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi tēlnieka/pedagoga Kārļa Īles vadībā. Šoreiz gan tās visas sakārtotos aplī un atgādina vienu veselu objektu, kuram piedēvēti tika 2 nosaukumi: "Mākslas templis", bet K.Īle to nosaucis ļoti savdabīgi - "Topošā jaunā Staiceles karaļa tronis".

Objekts apskatāms līdz ...sniegs un ledus nokusīs.


Sākums


Ritvars


Alvis


Tapšanas process


Tumsā


Mākslas templis


Bruņurupucis


Mākslas templis
Pat skolas logo!


Tempļa balsti


Pūķītis
Ledus skulptūras, tēja un karstas desiņas

Sagatavoja Ārija Daugule